DAJ CYNK

Samsung One UI - pierwsze wrażenia i dlaczego wróciłem do starego softu

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Felietony

Interakcje: 82701

Podczas odbywającego się w listopadzie wydarzenia Samsung Developers Conference 2018 koreański producent pokazał nowy interfejs One UI, który w styczniu przyszłego roku ma trafić na pokłady smartfonów Galaxy S9/S9+ i Note 9. Kilka dni temu druga wersja beta nowego oprogramowania stała się globalnie dostępna, także w Polsce. Ponieważ na co dzień używam modelu Galaxy S9+ i lubię nowości, postanowiłem zaktualizować system w swoim smartfonie.

Interfejs One UI ma zastąpić na flagowych urządzeniach koreańskiego producenta używaną tam dotychczas nakładkę Samsung Experience, która w Galaxy Note9 doczekała się wersji 9.5. Nowe oprogramowanie jest oparte na Androidzie 9.0 Pie, który razem z One UI ma wejść na pokłady pierwszych smartfonów Samsunga w styczniu 2019 roku

Zgodnie z wcześniejszą tradycją, Samsung postanowił udostępnić testową wersję One UI szerszemu gronu użytkowników tegorocznych flagowców z serii Galaxy S9. Pierwsza wersja, zawierająca sporo błędów, została udostępniona wąskiemu gronu odbiorców, na przykład w Stanach Zjednoczonych. Zebrany feedback pozwolił przygotować drugą wersję testową oprogramowania, którą można pobrać na większej liczbie światowych rynków, w tym w Polsce.

Zobacz: Samsung pokazał składany smartfon, a także nowy interfejs dla swoich urządzeń z Androidem
Zobacz: Druga wersja beta Androida Pie dla Galaxy S9 i S9+ jest dostępna globalnie, także w Polsce

Od marca bieżącego roku, czyli od premiery na polskim rynku, używam na co dzień smartfonu Samsung Galaxy S9+. Ponieważ lubię nowości, postanowiłem zainstalować na swoim urządzeniu testową wersję Androida Pie z nakładką One UI. Trzydniową zabawę nowym oprogramowaniem mogę podsumować jednym stwierdzeniem: jest na co czekać. W dalszej części tego artykułu postaram się napisać, dlaczego.

Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy S9+
Zobacz: Fotopojedynek: Galaxy Note9 vs Galaxy S9+
Zobacz: Fotopojedynek: Lumia 950 XL vs Galaxy S9+

Przewiń w dół do następnego wpisu