DAJ CYNK

Samsung pokazał składany smartfon, a także nowy interfejs dla swoich urządzeń z Androidem

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5682

W końcu się doczekaliśmy. Podczas wydarzenia Samsung Developers Conference 2018 koreański gigant zaprezentował składany smartfon z elastycznym ekranem oraz zbudowany od podstaw interfejs użytkownika o nazwie One UI.

Składany smartfon

Szef Samsunga Mobile obiecał jakiś czas temu, że składany smartfon koreańskiego giganta zostanie pokazany publicznie jeszcze w tym roku i tak się właśnie stało. Choć nie jest to gotowy produkt, a jedynie koncept, mogliśmy zobaczyć, jak wygląda wyświetlacz w zginanym na pół urządzeniu. Gdy całość jest rozłożona, mamy do czynienia w zasadzie z tabletem, z ekranem o sporych rozmiarach. Po złożeniu urządzenia uaktywnia się mniejszy wyświetlacz na zewnętrznej powierzchni obudowy, a uzyskane mniejsze rozmiary smartfonu pozwalają na schowanie go na przykład do kieszeni.

Podczas prezentacji światło było przygaszone, by ciężko było dostrzec inne elementy projektu. Nie została też podana nazwa produktu, ani data premiery. Debiutu finalnego urządzenia możemy się prawdopodobnie spodziewać na początku 2019 roku.

One UI – następca interfejsu Samsung Experience

Drugą z ważnych nowości Samsunga jest zupełnie nowy, zbudowany od podstaw interfejs użytkownika, który trafi na smartfony koncernu. Według producenta, One UI będzie pokazywał użytkownikowi tylko te informacje, których w danym momencie potrzebuje, ukrywając wszystko inne. Łatwiejsza też powinna być obsługa jedną ręką, nawet w przypadku urządzeń z dużym ekranem, jak na przykład Galaxy S9+ i Galaxy Note9. Zawartość ekranu ma być podzielona na dwie części. Ta na górze będzie prezentować informacje (Viewing Area), natomiast na tej na dole, gdzie łatwiej będzie sięgnąć palcem, znajdą się elementy służące do interakcji z systemem (Interaction Area).

Zmiany w interfejsie obejmą także takie elementy, jak mechanizm powiadomień, nowe ikony oraz bardziej kontrastowe kolory. Dostępny będzie tryb ciemny, który powinien poprawić wygodę korzystania z telefonu w nocy.

Nowy interfejs trafi w styczniu 2019 roku na smartfony Galaxy S9, Galaxy S9+ i Galaxy Note9, razem z Androidem Pie. Będzie też możliwość wcześniejszego zapoznania się z One UI, po zapisaniu się do programu beta, który będzie dostępny między innymi w Polsce. Użytkownicy z Korei Południowej, USA i Niemiec prawdopodobnie dostaną pierwszą wersję beta jeszcze w tym miesiącu.

Sasmung poinformował Toma Guide’a (tomsguide.com), że One UI nie trafi na pokłady flagowców Samsunga z 2017 roku: Galaxy S8, Galaxy S8+ i Galaxy Note8, jednak to się może jeszcze zmienić.

Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy S9+
Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy Note9, czyli najwyższa jakość i... cena. Ale kto bogatemu zabroni?
Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy A7 (2018) - koreański producent dołącza do producentów smartfonów z potrójnym aparatem na plecach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu