DAJ CYNK

Druga wersja beta Androida Pie dla Galaxy S9 i S9+ jest dostępna globalnie, także w Polsce

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9625

Podczas listopadowego wydarzenia Samsung Developers Conference 2018 koreański producent zaprezentował nowy interfejs dla swoich flagowych smartfonów, o nazwie One UI. Polscy posiadacze modeli Galaxy S9 i S9+ mogą go już przetestować.

One UI ma być z założenia prostszy w obsłudze niż obecny interfejs smartfonów Samsunga, a także lepiej dostosowany do dużych wyświetlaczy, tak by dało się je obsługiwać jedną ręką. Postanowiono standardowo podzielić ekrany nowego interfejsu na dwie części: górną, służącą do prezentowania treści oraz dolną, nastawioną na interakcję z użytkownikiem. Ponadto korzystając z flagowych smartfonów Samsunga mamy zobaczyć tylko te informacje, które są nam w danym momencie potrzebne, natomiast pozostałe powinny pozostawać poza naszym wzrokiem. One UI to także zmieniony system powiadomień, nowe ikony oraz nowy tryb nocny, w którym tło ustawień, klawiatury i aplikacji systemowych zmienia się na czarne.

One UI, wraz z Androidem Pie, ma być dostępny w wersji finalnej dla smartfonów  Galaxy S9Galaxy S9+ i Galaxy Note9 już w styczniu 2019 roku. Jednak właściciele modeli Galaxy S9/S9+ mogą już teraz zapoznać się z nowym oprogramowaniem. Druga wersja beta Androida Pie z interfejsem One UI dla flagowców Samsunga jest już dostępna, po raz pierwszy także w Polsce. Aby móc ją zainstalować, należy się zarejestrować w programie beta testów. W tym celu musimy uruchomić aplikację Samsung Members, gdzie powinno nam się pokazać zaproszenie do tego programu. Jeśli rejestracja zakończy się pomyślnie, kilka chwil później (w przypadku naszego "redakcyjnego" S9+ trwało to kilka minut) stosowna aktualizacja pojawi się w menu telefonu: Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania. Dla modelu Galaxy S9+ update "waży" 1,7 GB i zawiera listopadowe poprawki zabezpieczeń Androida. Wkrótce aktualizacja w wersji beta powinna być też dostępna dla modelu Galaxy Note9.

Zobacz: Samsung pokazał składany smartfon, a także nowy interfejs dla swoich urządzeń z Androidem
Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy Note9, czyli najwyższa jakość i... cena. Ale kto bogatemu zabroni?
Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy S9+

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu