DAJ CYNK

UPC: Fiber Power do 150 Mb/s dostępny w Bydgoszczy

03.10.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3772

Ważne 0

0

UPC zakończyło modernizację sieci w kolejnym mieście - Bydgoszczy. Po modernizacji 100% łączy do standardu EuroDOCSIS 3.0, dla wszystkich użytkowników dostępne są łącza o prędkości do 150 Mb/s.

UPC zakończyło modernizację sieci w kolejnym mieście - Bydgoszczy. Po modernizacji 100% łączy do standardu EuroDOCSIS 3.0, dla wszystkich użytkowników dostępne są łącza o prędkości do 150 Mb/s.

Już blisko 85% sieci UPC zostało unowocześnionych do standardu EuroDOCSIS 3.0. Pełny dostęp do najwyższych przepustowości Internetu UPC mają już m.in. mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Katowic, Gdańska, Wrocławia i Szczecina. Do miast, w których sieć jest w pełni unowocześniona dołączyła właśnie Bydgoszcz.

Prędkość 150 Mb/s to możliwość ściągnięcia pliku z filmem o rozmiarze 1 GB w czasie krótszym niż 55 sekund. Niezależnie od wybranego wariantu - 50 Mb/s, 100 Mb/s i 150 Mb/s - UPC Fiber Power to bardzo szybka komunikacja oraz sprawna obsługa wielu aplikacji internetowych, w tym samym czasie (tzw. online multitasking).

Źródło tekstu: UPC

Komentarze
Zaloguj się
26. ~hens
0

2011-10-04 16:15:53

Dostępne w Bydgoszczy ? Chyba tylko w ratuszu ! Takie wiadomości to jakaś paranoja.

Odpowiedz

25. ~
0

2011-10-04 09:55:39

A jak ping czyli opoznienie? przy tej modernizacji tez sie polepszylo?

Odpowiedz

24. ~
0

2011-10-04 09:24:03

Na pewno łatwiej jest im zwiększyć prędkość (parę kabelków tu, parę nowych węzłów tam...) niż zasięg usługi. Z takiego powodu takie firmy zawsze będą dla mnie śmieszne, bo nigdy nie mieszkałem i nie będę mieszkał w molochu typu Bydgoszcz. Jeśli komuś imponuje deklarowane 150 Mb/s to też jest śmieszny. Zwłaszcza w porównaniu z realną prędkością i potrzebami przeciętnego użytkownika. Innymi słowy - firma taka jak UPC ma po prostu sztywno określony "target": robią wszystko pod ludzi, którzy lubią sobie kopiować internet na osobisty komputer.

Odpowiedz

23. ~
0

2011-10-04 08:11:49

Dlatego co do Wrocławia to marzy mi się aby przejęli multimediów :-D

Odpowiedz

22. Vincenzo
0

2011-10-04 07:40:20

Niezle, ale niestety we Wrocławiu UPC juz nie poszerza zasiegu i nie rozbudowuje sieci. Tak wiec ci co maja moga suie cieszyc a reszta musi szukac alternatyw

Odpowiedz

21. musslik
0

2011-10-04 01:36:28

Fajna sprawa, ta technologia i 1gb/s pociągnie ;-)

Odpowiedz

20. ~
0

2011-10-03 22:26:37

#18 jak masz takie predkosci od 10 lat to lepiej zmien dilera

Odpowiedz

18. MaRiiO
-2

2011-10-03 21:23:11

nie no musialem wtracic swoje 5 groszy.. jak czytam te komentarze wyzej niedowiarkow.. to az mnie glowa boli.. ludzie gdzie Wy mieszkacie ze macie to co macie? prosze : http://speedtest.net/result/1452005464.png (moj najlepszy wynik) i to za 55 zł miesiecznie.. w pakiecie z tv i tel. jeszcze taniej.. i tak mam od 10 lat? moze 12? moze nawet wiecej? pozdro :))

Odpowiedz

17. ~ActiveX
2

2011-10-03 20:31:28

Symbianowiec weź się dokształć !

Odpowiedz

16. shafran
0

2011-10-03 20:30:33

aaaa kiedy wreszcie UPC będzie w Łodzi i powalczy w monopolem TOYI!!!?

Odpowiedz

15. Symbianowiec
-2

2011-10-03 20:16:25

13: Gdzieś (nie pamiętam gdzie) czytałem że między Mb, a MB nie ma różnicy tak jak między kB, Kb i KB. Jak widać to nie była prawda.

Odpowiedz

14. ~Sajmon
0

2011-10-03 20:15:17

pomyliłem się powyżej, powinno być 1125MB na minutę.

Odpowiedz

13. ~Sajmon
0

2011-10-03 20:09:42

@9 widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz, wyraźnie jest napisane "Mb" czyli megabity, megabajt oznacza się "MB". W ciągu minuty przy prędkości 150Mb/s można pobrać 1152MB danych.

Odpowiedz

11. ~??
0

2011-10-03 19:59:36

nie do backapu tylko do grania np.w bete batlefield 3 (w IE )

Odpowiedz

10. ~ttt
0

2011-10-03 19:54:29

Zapytam tak z czystej ciekawości: po co komu takie przepustowości? Czy do backupu zasobów internetu?

Odpowiedz