DAJ CYNK

Promieniowanie z telefonu nie dociera do mózgu

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9739

Kobieta rozmowa przez telefonNie ma dowodów na to, że częste używanie telefonu komórkowego przyczynia się do rozwoju nowotworów mózgu. Ich geneza jest zupełnie inna. Głównym oddziaływaniem promieniowania elektromagnetycznego z telefonów jest ciepło, co jednak nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Wokół technologii 5G narosło wiele teorii spiskowych i innych nieprawdziwych informacji. Sceptycyzm jest jednak sam w sobie zrozumiały i naukowcy co jakiś czas chętnie wszystko tłumaczą. Jak czytamy w wywiadzie cyfrowa.rp.pl, przeprowadzonym przez Karolinę Kowalską z prof. Wiesławem Wiktorem Jędrzejczakiem, promieniowanie elektromagnetyczne jest całkowicie normalnym zjawiskiem. Obcujemy z nim dosłownie codziennie przy wielu różnych sytuacjach - choćby podgrzewając jedzenie.

Nie oznacza to jednak, że promieniowanie nas ugotuje, jego penetracja w przypadku fal radiowych jest bardzo niewielka. Użytkownik telefonu powinien się bardziej obawiać akumulatora. Najlepiej wiedzą o tym ci, którzy swego czasu kupili wybuchowego Samsunga Galaxy Note7. Nie ma również żadnych dowodów na to, że telefon wpłynie na rozwój nowotworów mózgu. Jego promieniowanie zresztą nawet by tam nie dotarło. Profesor wyjaśnił również, że nie ma się co obawiać kupna domu przy słupie wysokiego napięcie - natężenie promieniowania już kilka metrów od niego jest znacząco mniejsze.

Zobacz A-Czapka ochroni Cię przed zabójczym promieniowaniem sieci komórkowych
Zobacz Jakie promieniowanie generuje sieć 5G?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Przewiń w dół do następnego wpisu