DAJ CYNK

Nokia i T-Mobile osiągnęły prędkość 1,3 Gb/s przy użyciu LAA

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3978

Nokia i T-Mobile po raz pierwszy wykorzystały technologię LAA i agregację 5 nośnych do obsługi 14-warstwowej transmisji danych.Nokia i T-Mobile po raz pierwszy wykorzystały technologię LAA i agregację 5 nośnych do obsługi 14-warstwowej transmisji danych.

Testy przeprowadzono w laboratorium T-Mobile w Bellevue w stanie Waszyngton (USA) przy użyciu komercyjnej technologii AirScale Micro Remote Radio Head (RRH) firmy Nokia. Osiągnięcie prędkości pobierania wynoszącej 1,3 Gb/s było możliwe dzięki agregacji pięciu nośnych LTE w pasmach licencjonowanych i nielicencjonowanych, a także technologii 256QAM, 4x4 MIMO i LAA (ang. Licensed Assisted Access, licencjonowany dostęp wspomagany) na 14-warstwowej antenie.

Osiągnięcie, o którym mowa powyżej, pokazało, w jaki sposób firmy telekomunikacyjne mogą wykorzystać pasma licencjonowane i nielicencjonowane do zapewnienia swoim klientom jak największej wydajności w miejskich lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu, poprzez wykorzystanie technologii fińskiej firmy do stworzenia małych komórek o dużej pojemności. Jest to także kolejny krok w kierunku budowy sieci 5G.

Pracujemy nad wdrożeniem małych komórek obsługujących LAA i opartych na zaawansowanych technologiach LTE, które wdrożyliśmy w całym kraju, kładąc podwaliny pod system 5G. Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom najlepszej mobilności, dlatego przyspieszamy wdrażanie LAA i agregacji pięciu nośnych, aby zapewnić im jeszcze wyższe prędkości i lepszą wydajność sieci - powiedział Neville Ray, dyrektor ds. technologii w T-Mobile USA.

Nokia wytycza ścieżkę w kierunku 5G, która pozwala operatorom takim jak T-Mobile osiągnąć gigabitową przepustowość dzięki LTE, wykorzystując każde dostępne licencjonowane i nielicencjonowane spektrum. Przy pomocy LAA pomagamy sieci T-Mobile osiągnąć wyższą maksymalną prędkość pobierania danych niż w przypadku wykorzystania tylko pasm licencjonowanych - powiedział Marc Rouanne, prezes Mobile Networks w firmie Nokia.

Zobacz: Nokia wprowadza na rynek technologię MulteFire
Zobacz: Nokia demonstruje pierwszą na świecie sieć "5G-ready"

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu