DAJ CYNK

NASK wybiera Hawe Telekom i jego łącza nx100Gb

Marian Szutiak

Wydarzenia

Nask Hawe Telekom łącza nx100gb

Hawe Telekom poinformował o uruchomieniu łącza nx100Gb dla NASK. To kolejna w ostatnich miesiącach duża inwestycja operatora w zakresie transmisji danych, która pozwoli na udostępnianie nowych produktów i usług.

Firma Hawe Telekom wygrała ogólnodostępny przetarg i uruchomiła łącza nx100Gb dla NASK. Połączyły one węzły centralne Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, znajdujące się w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Dzięki szybkiej realizacji zamówienia sieć OSE zyskała duże możliwości transmisyjne jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Realizacja dla NASK to kolejny w ostatnich miesiącach sukces spółki Hawe Telekom. Jestem przekonany, że pomoże on jeszcze bardziej umacniać naszą pozycję jako jednego z czołowych dostawców sieci szkieletowej w Polsce. Cieszymy się, że tak znaczący operatorzy dostrzegają nasz potencjał i jakość świadczonych przez nas usług.

– powiedział Daniel Jasiński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Hawe Telekom

W ramach nawiązanej współpracy Hawe Telekom ma zapewniać funkcjonowanie łączy dla NASK przez okres 36 miesięcy. Ring transmisyjny Warszawa-Katowice-Poznań o przepustowości nx100Gb realizowany przez operatora to nowoczesna, bezpieczna usługa transmisji danych, skalowana w zależności do potrzeb. Daje ona również możliwość wypracowania nowych produktów i usług dla placówek oświatowych.

Prowadzimy zaawansowane rozmowy z wiodącymi partnerami w zakresie stworzenia innowacyjnych usług, które pozwolą podnieść poziom cyfryzacji szkół i placówek oświatowych. Wierzymy, że już wkrótce będziemy mogli przedstawić nasze propozycje zainteresowanym podmiotom.

– dodał Daniel Jasiński

Hawe Telekom chwali się, że od lat jest jednym z czołowych dostawców usługi transmisji danych zarówno dla operatorów z całej Polski, jak i tych z zagranicy.

Zobacz: Plus chce, abyś nosił światłowód w kieszeni. Tak jakby
Zobacz: Dwa razy szybciej w Netii, nawet jeśli wciąż czekasz na światłowód

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Hawe Telekom

Przewiń w dół do następnego wpisu