DAJ CYNK

Elon Musk zmienił zdanie. Polacy zapłacą więcej

Anna Rymsza

Taryfy, promocje, usługi

Elon Musk zmienił zdanie. Polacy zapłacą więcej

Starlink miał być rozwiązaniem wszystkich problemów tych, którzy nie mają dostępu do internetu tradycyjnymi drogami. Problem w tym, że będzie jeszcze droższy.

Po tym, jak dostęp do internetu przez Starlink znacząco potaniał, abonenci dostali prztyczka w nos. Znów możemy sobie powiedzieć, że tanio to już było, zacisnąć pasa i jakoś sobie radzić.

Zobacz: Elon Musk tnie ceny Starlinka. W Polsce dużo taniej

Informacje o wzroście cen dostępu do internetu Starlink pojawiły się w mediach społecznościowych. Obecni użytkownicy podzielili się e-mailami, które otrzymali od dostawcy internetu satelitarnego. Stąd wiemy, że:

  • dostęp do Starlink w wersji „domowej” podrożeje z 230 do 335 zł, czyli o 105 zł,
  • dostęp do Starlink w wersji Business podrożeje z 285 do 430 zł, czyli o 145 zł.

Nowy cennik jest już widoczny na stronie Starlink. Nie mamy na razie informacji o tym, czy zmieni się cena usługi Starlink dla kamperów i dla łodzi. W planach jest też dostęp do internetu przez satelity dla samolotów, ale ceny poznamy dopiero w 2023 roku.

Trudno powiedzieć, czym spowodowana jest zmiana cen i dlaczego cennik zaliczył taki efekt jojo. Możemy jedynie przypuszczać, że to wypadkowa galopującej inflacji i problemów z finansowaniem Starlinków na Ukrainie.

Przy okazji dodam, że dziś – 20 października 2022 roku – startuje kolejna rakieta Falcon 9 z porcją satelitów Starlink. Tym razem leci pakiet 54 urządzeń. Start można oglądać na żywo:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Starlink

Źródło tekstu: @MocnyVlog, @WitekT, @ZieminskiPawe

Przewiń w dół do następnego wpisu