DAJ CYNK

Elon Musk tnie ceny Starlinka. W Polsce dużo taniej

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Elon Musk Starlink Internet satelitarny niższa cena

Elon Musk przygotował niespodziankę dla osób chcących skorzystać z jego usługi satelitarnego dostępu do Internetowej o nazwie Starlink. Właśnie zaczął obowiązywać nowy cennik z dużo niższymi opłatami.

W czasie, gdy niemal wszystko drożenie, miło jest przeczytać, że coś również tanieje, w dodatku bardzo mocno. Chodzi w tym przypadku o usługę satelitarnego dostępu do Internetu Starlink. Dzięki wciąż rozbudowanej konstelacji satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej dostęp do szerokopasmowego Internetu można mieć w miejscach, do których inne technologie z różnych powodów nie dotarły. Z usług Elona Muska można również skorzystać w Polsce.

Zobacz: Internet ze Starlinków wchodzi do Polski
Zobacz: T-Mobile poprawi internet z kosmosu, Starlink będzie szybszy. Albo na odwrót

Szybkość łącza internetowego zestawionego przy użyciu Starlinków zależą od wielu czynników, między innymi od lokalizacji i liczby osób, które w danym miejscu korzystają z usługi. Nie trudno tu jednak osiągnąć przepustowość rzędu 100 Mb/s, 200 Mb/s czy nawet większą. W większości lokalizacji, jak możemy przeczytać na stronie starlink.com, opóźnienia (PING) wynoszą zaledwie 20 ms. To porównywalna wartość do oferowanych przez niektórych operatorów łączy stacjonarnych.

Starlink obniża ceny

Jeszcze w maju tego roku pisaliśmy o tym, że ceny usługi Starlink w Polsce poszły w górę. Zwiększył się wtedy koszt sprzętu oraz jego wysyłki i obsługi. Teraz te ceny poszły mocno w dół, razem z wysokością miesięcznego abonamentu, i wynoszą:

  • 2300 zł za sprzęt (było 2960 zł),
  • 0 zł za wysyłkę i obsługę (było 400 zł),
  • 230 zł miesięcznie za usługę (było 449 zł).

Jak możemy przeczytać w komunikacie firmy Starlink, obniżka cen uwzględnia warunki panujące na lokalnym rynku i uwzględnienie parytetu siły nabywczej jej klientów.

Niższe ceny nie tylko dla nowych klientów

jak poinformował serwis The Verge, użytkownicy Internetu Starlink otrzymali wiadomość o obniżeniu ich abonamentu. Zatem niższe ceny są nie tylko dla nowych klientów firmy Elona Muska.

Jak możemy przeczytać w wiadomości, która dotarła między innymi do polskich użytkowników satelitarnego dostępu do Internetu przez Starlinki, obniżka zostanie automatycznie uwzględniona na fakturach wygenerowanych po 24 sierpnia 2022 roku.

Zobacz: Orange podnosi ceny w ofercie na kartę. Tanio już było
Zobacz: T-Mobile szaleje. Będzie oddawać klientom pieniądze

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Starlink

Źródło tekstu: Starlink, The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu