DAJ CYNK

Orange podnosi ceny w ofercie na kartę. Tanio już było

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Orange na kartę wyższe ceny tanio już było

Orange zapowiedział podniesienie cen połaczeń telefonicznych, SMS-ów, MMS-ów oraz transferu danych w pomarańczowych taryfach na kartę.

Tanio już było – te słowa idealnie pasują do najnowszego komunikatu Orange Polska. Pomarańczowy operator ogłosił, że od 1 października 2022 roku zaczną obowiązywać nowe, wyższe ceny podstawowych usług w ofercie na kartę:

  • W taryfach Orange na kartę Free, Yes, POP, Zawsze bez limitu i usłudze Extra Numer cena połączeń krajowych do sieci komórkowych i stacjonarnych wzrośnie z 40 gr/min. do 49 gr/min, cena za SMS wzrośnie z 0,25 zł do 0,29 zł, natomiast MMS podrożeje z 0,40 zł do 0,49 zł. Podwyżki przekroczą więc w niektórych przypadkach 20%. Wszystkie podane ceny zawierają VAT (ceny brutto).
  • W taryfie Orange Free zmienia się również stawka za transfer danych z 0,01 zł na 0,03 zł za 100 kB (cena brutto). Podwyżka w tym przypadku wynosi aż 200%.

Jak informuje Orange, zmiana cen krajowych połączeń głosowych, SMS-ów, MMS-ów i transferu danych skutkuje również zmianą cennika usług w roamingu dla ofert na kartę, w zakresie Strefy 1 (Unia Europejska). To efekt działania zasady „roaming jak w domu” (RLAH, Roam Like At Home) i rozliczania połączeń po cenie obowiązującej dla połączeń krajowych w Polsce.

Powyższe zmiany zostaną dokonane automatycznie.

Abonentom nieakceptującym powyższych zmian przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy do 31 grudnia 2022 roku bez ponoszenia dodatkowych opłat.

– dodaje Orange w komunikacie

Zobacz: Orange: tłusta paczka gigabajtów za darmo
Zobacz: Nowości w Orange Flex. Użytkownicy na to czekali

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Anna Rymsza / Telepolis.pl

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu