DAJ CYNK

[Aktualizacja] 200 GB Internetu na naukę od Orange

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Orange Polska dodatkowe gigabajty nauka online

Wygląda na to, że Orange Polska pozytywnie zareagował na ostatnie wnioski o udostępnienie darmowego Internetu mobilnego dla tych, którzy muszą zdobywać wiedzę lub ją przekazywać bez wychodzenia z domu. Pomarańczowy operator pozwoli korzystać z oferty Orange Flex przez 2 miesiące za złotówkę miesięcznie, co da osobom potrzebującym nawet 200 GB transferu danych.

– Rozumiemy, że w tym trudnym czasie dostęp do Internetu jest niezbędny, szczególnie w przypadku uczniów, studentów i nauczycieli, którzy rozpoczęli w pełni zdalną naukę. Dlatego przez dwa miesiące będą mogli korzystać z nawet 200 GB internetu za symboliczną złotówkę miesięcznie. W ten sposób chcemy wesprzeć równy dostęp do edukacji i wysiłki państwa związane z organizacją życia publicznego w czasie zagrożenia koronawirusem.

– powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska

Zobacz: [Aktualizacja] Darmowy internet mobilny dla studentów i doktorantów - propozycja Jarosława Gowina
Zobacz: Darmowy internet dla uczniów i nauczycieli – ZNP prosi rząd o wsparcie

Orange Flex jest w pełni cykliczną ofertą komórkową, w której wszystko odbywa się poprzez aplikację bez wychodzenia z domu. Jest to szczególnie istotne w czasie trwania pandemii SARS-Cov-2Covid-19. Dzięki możliwościom aplikacji, oferta może być skierowana do konkretnej grupy osób, a weryfikacja użytkowników przebiega w pełni zdalnie. Co istotne, w Orange Flex nie ma długoterminowych umów.

Jak otrzymać 200 GB internetu na naukę?

Od poniedziałku, 23 marca, nowi klienci Orange Flex mogą już korzystać ze specjalnej oferty – z kodem FLEX pierwszy miesiąc korzystania z tej usługi kosztuje tylko 1 zł. Dotyczy to każdego z planów komórkowych dostępnych w aplikacji. W najbogatszym z nich jest 100 GB na transfer danych. Teraz uczniowie i ich rodzice, studenci, doktoranci oraz nauczyciele będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty Orange Flex za 1 zł miesięcznie przed 2 miesiące korzystania. Oznacza to, że mogą otrzymać nawet 200 GB Internetu za 2 zł. Oferta wystartuje w najbliższych dniach.

Zobacz: Orange Flex przez pierwszy miesiąc za złotówkę
Zobacz: Promocje „z okazji” koronawirusa

W tej chwili trwają prace nad szczegółowymi i bezpiecznymi zasadami weryfikowania osób uprawnionych do skorzystania z oferty na drugi miesiąc za 1 zł. Szczegóły i regulamin nowej oferty dla uczniów i ich rodziców, studentów, doktorantów oraz nauczycieli pojawi się na stronie www.flex.orange.pl w momencie jej startu.

Aktualizacja: Jak skorzystać z dodatkowych gigabajtów

Orange podał dodatkowe informacje na temat swojej promocji na dodatkowe gigabajty potrzebne do nauki.

Żeby skorzystać z akcji wystarczy ściągnąć na smartfon aplikację Orange Flex, a następnie wybrać dowolny plan komórkowy z określoną liczbą GB (maksymalnie 100 GB miesięcznie), przenieść swój numer lub wybrać nowy - rejestracja numeru odbywa się automatycznie w aplikacji. Ważne, aby przed wyborem metody płatności wpisać kod EDUFLEX. Na koniec zostaje aktywacja planu. Wszystko nie powinno zająć wiele czasu i można to zrobić na kanapie w domu. 

Weryfikacja użytkowników, którym przysługuje Internet za złotówkę, nie nastąpi na etapie aktywacji usługi. W trakcie pierwszego miesiąca korzystania z Orange Flex użytkownicy, którzy aktywowali EDUFLEX, zostaną poproszeni o potwierdzenie statusu uprawniającego do skorzystania z akcji. W przypadku uczniów i studentów będzie to podanie numeru legitymacji, a nauczycieli - potwierdzenie zatrudnienia

Z Internetu w Orange Flex za złotówkę można korzystać na smartfonie, tablecie i komputerze. Po aktywacji usługi można to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze - zamówić w aplikacji bezpłatną dodatkową kartę SIM, którą należy włożyć do tabletu lub modemu, co pozwala korzystać z numeru zarówno w telefonie, jak i innych urządzeniach. Po drugie - jeśli ktoś będzie chciał korzystać jedynie z Internetu, wystarczy, że główną kartę SIM włoży do tabletu lub modemu.

Użytkownicy Orange Flex będą potrzebowali nowej karty SIM, jeśli aktywują nowy numer lub przenoszą go od innego operatora. Klienci przenoszący numer z innych ofert Orange, w tym nju, nie potrzebują nowej karty SIM. W razie potrzeby kartę SIM można zamówić poprzez kuriera, co w tym momencie jest najbardziej wygodne i bezpieczne. Przesyłka kurierska jest darmowa. Użytkownicy, którzy posiadają telefon obsługujący technologię eSIM, nie muszą zamawiać karty. W kilka minut aktywują eSIM w aplikacji.

W tej chwili z opcji Internetu za złotówkę mogą skorzystać tylko nowi klienci Orange Flex. Dla obecnych użytkowników - uczniów i ich rodziców, studentów i nauczycieli - Orange planuje przygotować inne rozwiązanie, o którym poinformuje w najbliższych dniach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu