DAJ CYNK

Koniec "Przelewu SMS" w prepaidach Orange

02.03.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 66842

Ważne 17

16

Od 4. marca Orange wyłącza usługę Przelew SMS, która pozwalała na przelanie części środków z jednego numeru prepaid na drugi. Powodem jest zbyt duża skala nadużyć.

Od 4. marca Orange wyłącza usługę Przelew SMS, która pozwalała na przelanie części środków z jednego numeru prepaid na drugi. Powodem jest zbyt duża skala nadużyć.

Mimo wielu prób, jakie podjęliśmy skala fraudu jest nadal zbyt duża, abyśmy mogli ją tolerować. Usługa, która była uruchomiona jako ratunkowa, kiedy brakuje Wam środków na koncie, była i jest wykorzystywana głównie przez FCT-y oraz osoby, które po doładowaniu otrzymują atrakcyjne bonusy i dalej transferują środki - pisze na blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

Dodaje jednak, że trwają prace nad wprowadzeniem podobnej usługi, która z jednej strony skutecznie pomoże w potrzebie, z drugiej uniemożliwi kombinowanie. Stanie się to na przełomie marca i kwietnia.

Źródło tekstu: blog.orange.pl

Tagi: orange
Komentarze
Zaloguj się
267. ~slipu
0

2014-03-08 14:54:12

zakańczam wszelkie umowy z orange i przechodze do innego operatora myśle o play ale zobacze jedno jest pewne nigdy juz nie bede wspułpracował z tymi debilami tylko parza jak ty utrudnić i zabrać żegnam

Odpowiedz

266. ~Do 245.
0

2013-10-09 11:23:50

Ha ha ha 500zl dodaj jeszcze troche kiedys siedzialem i sledzilem faceta ile to zarobil.chcialbys miec tyle na miesiac przez caly rok,ale cycek sie urwal.

Odpowiedz

265. ~krzychu
0

2013-09-06 11:04:43

dzieki, nie wiedizalem ze da sie przedluzyc nadal (mialem przedluzenie na 2 lata kiedys). Problem z glowy. I uwaga, przy przenoszeniu numeru do NJU mobile (nadal to Orangutan) kasuja cale konto z karty prepaid!

Odpowiedz

263. ~grzmot
0

2013-08-29 15:26:13

ok dzięki czyli 100 idzie się .... super orange gg

Odpowiedz

261. ~grzmot
0

2013-08-29 15:18:03

proste pytanie i chce prostej odpowiedzi czy da rade przelać kase z jednej sim na 2 sim? jak tak to jak

Odpowiedz

260. ~Krzchu
0

2013-08-27 08:39:21

Macie pomysł co zrobić z 100zł na koncie karty ktorej nie bede przedluzal? :( Byl przelew, byl problem z glowy. W marcu zablokowali mi telefon na ponad tydzien (nie doladowalem w terminie) a po uregulowaniu naleznosci (byl minutofon) mieli na drugi dzien zdjac blokade - szarpalem sie tydzien. W tym czasie wprowadzili blokade przelewu i jestem w czarnej.... :/ Cele charytatywne to jedno ale jak chce by pieniadze jednak pozostaly u mnie?

Odpowiedz

259. Niezgodna7
0

2013-08-18 10:21:18

258). Sikor. Ktoś Cię w błąd wprowadził. Więc ja Ciebie oświecę: nie ma już przelewu sms, i NIE BĘDZIE. Został wycofany. Możesz śmiało zmieniać sieć, albo pozostać, i włączać RWK na kartach dziadka, czy babci. Jakoś da się żyć bez, póki mamy roczną ważność konta za darmo :-)

Odpowiedz

258. ~sikor7
0

2013-08-18 07:33:59

Sru tu tutu !! połowa sierpnia a Orange nie ma nowego rozwiązania na przelewanie śrdodków kont. Coraz bardziej zastanawiam sie nad zmiana operatora swojego i rodziców. Zgadzam się z kolegami że Orange spada w moich rankingach.

Odpowiedz

257. WitekT
0

2013-08-05 11:43:50

256: dokładnie tak. Stąd m.in. problemy z kwestią "direct billing" w prepaidach. Czyli np. w Play nie można wrzucać w stan konta zakupów w Google Play (bo VAT został odprowadzony przy zakupie zdrapki, a aplikacje mają - strasznie upraszczając - swój "oddzielny VAT). To samo jest z SMS-ami charytatywnymi, które w abonamencie w całości, razem z podatkiem VAT, idą na konto fundacji. W prepaidzie jest to niewykonalne.

Odpowiedz

256. ~
0

2013-08-05 11:40:17

255 Czyli to już nie są nasze jednostki? Tyle, że możemy z nich skorzystać?

Odpowiedz

255. WitekT
0

2013-08-05 11:35:59

erjeden: po pierwsze - to nie są pieniądze, tylko wirtualne jednostki, które dla prostoty nazywane są złotówkami. Podatek VAT odprowadzany jest w całości w momencie doładowania. Po drugie - nie, nie są Twoje, to są jednostki na koncie, które możesz wykorzystać zgodnie z regulaminem. Po trzecie - usuwamy te wpisy, które nic nie wnoszą do dyskusji, są zaczepne albo zawierają informacje handlowe. My decydujemy na podstawie naszego zdrowego rozsądku, nikt inny.

Odpowiedz

254. ~erjeden
0

2013-08-05 11:31:39

Zapominamy o jednym fakcie; Pieniądze którymi doładowuję telefon są MOJE aż do chwili gdy je wykorzystam na rozmowy lub esemesy dlaczego więc nie mogę nimi dysponować przekazując je na inny numer? Jeszcze jedno pytanie: "lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego" Czy to oznacza że możecie usunąć każdy wpis? Dość pokrętne i oportunistyczne.

Odpowiedz

253. ~kamil
0

2013-06-09 10:47:52

zpaewnie klijeci orange wiecie ze obsluga klijenta z bok jest skandaliczna ja tak czasami pieniadze wyzucalem w bloto dam wam rade , jezeli sie dodzwonicie na bok a wenecznie nie poloczycie sie z konsultantem czasami na poloczenie znim czekasz 25 min , zadajcie wrostu kosztu polaczenia ja tak czynie zpowodu takich skandalicznych obslug jest to mozliwe a oni wam zruca choc nie zawsze jet to latwe , pod wzglendem uslug obslugi klienta jest skandaliczne obsluga internetuorange free niby jest 7.2mb/s ale sa problemy zlacznoscia jezeli chodzi o jakosc uslug ogulnie to orange stacza sie jak play ci ostatni to jusz wogule zenada orange wprowadza w blad do poszczegulnych niekturych uslug takich jak TV TU. I TAM ZAKUPILEM USLUGE ZROBILEM TJ TRZEBA SILVER LIGHT TJ TRZEBA ZROBILEM USLUGA DALEJ NIE DZIALA WIEDZ 30 ZL UKRADLI / SPRZEDALI MI NIE DZIALAJACA USLUGE JAK KTO CO CHCE CO WIEDZIEC TO PISAC alvaro31185@wp.pl

Odpowiedz

252. ~Dell
0

2013-06-02 21:12:41

Oczywiście, że gdyby chcieli to by to zrobili. Możliwości nadzorowania tego jest naprawdę dużo tyle że nie chcą, więc łatwiej zablokować wszystkim niż wysilać się by to kontrolować.

Odpowiedz

251. ~Calm7
0

2013-06-02 19:58:47

249). To się zgadza, ja np.mam bardzo tanie minuty, ale wiem, że niektórym i tak będzie źle, za drogo itd. Ja mam zasadę: wolę zapłacić 5-10gr za minutę niż mieć darmo :-D * DELL, gdyby tylko chcieli, to by to ukrócili, niestety, Wredniak już tak ma, od czasu pakietu 1000 minut na stacjonarne za 6zł - ZABIERAMY, w d...e was mamy!

Odpowiedz