DAJ CYNK

[Aktualizacja] POCO S02 E01 – zapowiedź Pocophone F2 w serialowym stylu

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

POCO S02 E01 – zapowiedź Pocophone F2 w serialowym stylu

Premiera Pocophone F2 jest już chyba coraz bliżej. Producent zapowiada nowy, gorąco oczekiwany smartfon, sięgając po serialową stylistykę. Czego należy oczekiwać po finałowym odcinku?

O smartfonie Pocophone F2 mówi się już od dawna, jednak dotąd były to raczej spekulacje i domysły fanów POCO.  Od jakiegoś czasu te doniesienia nabrały jednak nowego wymiaru, a w zapowiedzi kolejnego modelu padają w końcu ze strony producenta.

Najświeższe doniesienia o modelu F2 zbiegły się z informacjami, że POCO wydzieli się z Xiaomi jako osobna, niezależna marka. Jej swoistym centrum operacyjnym stał się regionalny oddział POCO India, który ma stanowić zalążek nowej firmy, niezależny do firmy-matki, Xiaomi.

Zobacz: POCO wydzieli się z Xiaomi jako osobna, niezależna marka

Od kilku dni ze strony POCO India padają różne sugestie, że zbliża się premiera  Pocophone F2, czy też – trzymając się nazewnictwa stosowanego w tym kraju – POCO F2. Na Twitterze producenta pojawił się zabawny filmik o tytule POCO S02 E01, który przypomina trailer serialu – pierwszego odcinka drugiego sezonu.

Oczywiście żadnych informacji technicznych na temat nowego Pocophone’a producent nie podał, a nawiązanie do serialu, choć dowcipne, budzi też obawy, że zbyt szybko ich nie poznamy i na finał trzeba będzie poczekać jeszcze parę ładnych tygodni. Jak na dobry serial przystało...

Z dotychczasowych informacji na temat nowości spod znaku Pocophone wynika, że na premierę mogą czekać nawet trzy modele marki. Poza Pocophone F2 może to być Pocophone X2, który zaistniał już w benchmarku Geekbench, pojawiły się też spekulacje na temat modelu F2 Lite. 

Zobacz: Aż trzy telefony Pocophone w tym roku
Zobacz: Xiaomi Pocophone F2 coraz bliżej

Coraz częściej mówi się jednak o tym, że jako pierwszy pojawi się właśnie Pocophone F2 i będzie to przebrandowany Redmi K30 4G. Jeżeli tak, należy oczekiwać modelu z ekranem 6,67 cala Full HD+ o odświeżaniu 120 Hz, z układem Snapdragon 730, z 6 lub 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Część fotograficzną  tworzyć będzie poczwórny moduł z główną matrycą 64 Mpix. Całość uzupełni akumulator 4500 mAh. Niewątpliwie tak stworzony Pocophone F2 w połączeniu z atrakcyjną ceną miałby szanse na dużą  popularność.

Zobacz: Po co nam to POCO - mówi Xiaomi
Zobacz: Xiaomi Pocophone F1 śmieje się w twarz Huaweiowi P30 Pro - od teraz nagrywa 4K w 60 klatkach na sekundę

AKTUALIZACJA

Wszystko wskazuje jednak na to, że nowy smartfon to POCO X2. Skąd to wiadomo? Uważni widzowie „serialu” dostrzegli oznaczenie nowego modelu, ukryte w jednym z kadrów filmiki. Widać je na poniższej grafice, które zamieścił na Twitterze @Xiaomishka.

Z najnowszych zapowiedzi producenta wynika też, że nowy POCO ukaże się w przyszłym miesiącu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu