DAJ CYNK

Play wzmacnia swoją sieć. Do 12 tys. stacji coraz bliżej

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Play wzmacnia swoją sieć. Do 12 tys. stacji coraz bliżej

Operator sieci Play wciąż uruchamia nowe stacje bazowe, zwiększając zasięg fioletowej sieci komórkowej. Jeszcze trochę i będzie ich już 12 tysięcy, co może zostać osiągnięte w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Play każdego miesiąca uruchamia kilkadziesiąt nowych stacji bazowych. Nie inaczej było w kwietniu tego roku, o czym Fioletowi informują na swoim blogu.

Rozwijając naszą sieć zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, m.in. jej obciążenie, uwarunkowania terenu czy dostosowanie lokalizacji do siatki już istniejących stacji. W efekcie z naszymi inwestycjami docieramy także do miejsc, gdzie do tej pory był bardzo słaby zasięg lub nawet go nie było.

– wyjaśnia Play

Na poparcie swoich słów, Play wymienia kilka miejscowości, które zyskały lepszy zasięg sieci komórkowej. W minionym miesiącu nowe stacje bazowe fioletowego operatora zostały uruchomione między innymi we wsiach Chmielno (woj. pomorskie), Spiczyn (woj. lubelskie), Bargłów Kościelny (woj. podlaskie), Kobiór (woj. śląskie), Granowo (woj. wielkopolskie), Krośnice (woj. dolnośląskie) i Haczów (woj. podkarpackie).

Mieszkańcy i turyści powinni się ucieszyć również z nowych obiektów telekomunikacyjnych Play między innymi w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) czy w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie). Jak co miesiąc, nowe fioletowe stacje bazowe zostały oddane również w wielu dużych miastach w całym kraju, w tym w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Łodzi oraz Wrocławiu.

Play nowe stacje 2024

Na koniec kwietnia 2024 roku Play miał 11802 stacje bazowe telefonii komórkowej. W samym kwietniu fioletowy operator uruchomił ich 45, natomiast od początku tego roku przybyło ich 181. Najlepszym pod tym względem miesiącem pozostaje styczeń, w którym Play uruchomił 60 nowych stacji.

Play nowe stacje 2024 miesiące

Zobacz: Play rozszerza ofertę telewizyjną. Jest nowy kanał
Zobacz: Play zmienia definicję. Krytyczna jest 1 godzina

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Play

Źródło tekstu: Play