DAJ CYNK

Android 11 automatycznie zabierze uprawnienia aplikacjom, których nie używasz

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Bezpieczeństwo

Interakcje: 9625

Android 11 uprawnienia

Google pracuje już nad Androidem 11. Właśnie wydana została trzecia wersja testowa, dzięki czemu wiemy co nieco o nowościach, jakie się w nim znajdą. Będzie to między innymi automatyczne wycofywanie uprawnień aplikacji, które nie były dłużej używane.

W ustawieniach uprawnień aplikacji w Androidzie 11 pojawiła się możliwość wycofania uprawnień, jeśli aplikacja nie będzie używana przez dłuższy czas. Nie wiemy jeszcze, jak długi to czas i czy wycofane zostaną wszystkie uprawnienia co do jednego, ale funkcja ta wygląda na bardzo przydatną, zwłaszcza jeśli komuś zdarza się trzymać aplikacje „na wszelki wypadek”.

Ponadto w wydaniu testowym pojawiły się zmiany, które zainteresują programistów. Android 11 umożliwi między innymi debugowanie bezprzewodowe po sparowaniu instalacji ADB z Androidem 11. By przyspieszyć instalowanie kolejnych wersji rozwijanej aplikacji, Google umożliwił też aktualizacje przyrostowe przez ADB. Ponadto będzie można dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego testowana aplikacja zakończyła pracę.

Zobacz: Android 11 – co nowego? Zobacz, co szykuje Google
Zobacz: Android 11 wprowadzi puknięcie w plecki. Tył smartfonu znów będzie przydatny

Android 11 – kiedy zostanie wydany?

Android 11 jest rozwijany zgodnie z planem. W lutym, marcu i kwietniu wydane zostały trzy wersje developer preview, które można zainstalować tylko na smartfonach Google Pixel.

W maju zostanie udostępniona beta, która będzie dostępna także dla urządzeń innych producentów. W czerwcu spodziewamy się drugiej bety. Stabilny Android 11 powinien ukazać się późnym latem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: XDA Developers

Źródło tekstu: XDA Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu