DAJ CYNK

WhatsApp ze znikającymi wiadomościami także w iOS

Michał Świech

Aplikacje

WhatsApp

Znikające wiadomości to funkcja, którą w komunikatorach internetowych rozpropagował Snapchat. Tym razem trafiła ona na WhatsAppa. Wcześniej na Androida, teraz na iOS.

Komunikatory mają to do siebie, że podpatrują najpopularniejsze lub najbardziej charakterystyczne cechy wszystkich innych i chętnie dodają je u ciebie. Nie ma się co dziwić, ten kto się nie rozwija - ten idzie na dno. Nawet nieco zapomniany komunikator GG w Polsce pochwalił się niedawno, że dodaje obsługę wideorozmów w przeglądarkowej wersji aplikacji, a niedługo także w wersji mobilnej. Snapchat zapoczątkował z kolei mogę na historyjki z całego dnia i znikające wiadomości. Na żółtym komunikatorze szczególnie często wzoruje się konkurencja ze stajni Facebooka. Po wielu miesiącach zapowiedzi, teraz znikające wiadomości są dostępne na WhatsAppie. Użytkownik może sam wybrać kiedy dana wiadomość ma zniknąć.

Niestety, znikanie wiadomości działa tutaj zupełnie inaczej niż na Snapchacie. Tam komunikator sam ostrzeże, że ktoś zrobił zrzut ekranu wiadomości, tutaj - nie. Wystarczy też, że włączone będzie automatyczne pobieranie przesłanych zdjęć czy filmów. Wiadomości da radę wydobyć też z kopii zapasowej. To wszystko sprawia, że funkcja znikających wiadomości nie jest tak dopracowana jak na Snapchacie. Wcześniej w tym tygodniu nowe udogodnienie pojawiło się na Androidzie, teraz z kolei pojawiło się ono na urządzeniach z systemem iOS.

Zobacz: WhatsApp dostanie znikające wiadomości. Jak będą działać?
Zobacz: WhatsApp dostał menedżer plików. W końcu możesz posprzątać na telefonie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 9to5mac, wł