DAJ CYNK

WhatsApp dostał menedżer plików. W końcu możesz posprzątać na telefonie

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 9418

WhatsApp ułatwi sprzątanie plików

WhatsApp wprowadzi nie tylko znikające wiadomości. W komunikatorze lada moment pojawi się narzędzie ułatwiające sprzątanie pamięci telefonu. W końcu łatwo pozbędziesz się starych GIF-ów i kiepskich filmów od znajomych.

Jeśli dużo korzystasz z WhatsAppa, pewnie masz już sporą kolekcję GIF-ów, zdjęć i krótkich filmów, które wysyłali Ci znajomi. Sprzątanie tego to utrapienie. Nowy menedżer plików, wbudowany w komunikator, ma ten ból nieco zmniejszyć.

Zobacz: WhatsApp dostanie znikające wiadomości. Jak będą działać?
Zobacz: WhatsApp i Messenger: będzie można wysyłać wiadomości między nimi

Menedżer mediów WhatsAppa ułatwia przeglądanie i masowe usuwanie plików z pamięci telefonu. Można łatwo zaznaczyć wiele plików na raz i usunąć je jednym dotknięciem. Ponadto menedżer grupuje duże pliki i media, które były wielokrotnie przesyłane dalej w rozmowach. Można też skorzystać z klasycznego sortowania według rozmiaru. Na górze ekranu możesz zobaczyć, ile miejsca zajmują Twoje zapisane pliki i ile jeszcze miejsca zostało.

Oczywiście ten problem można rozwiązać inaczej. Jeśli nie chcesz, żeby pliki z WhatsAppa gromadziły się w pamięci Twojego telefonu, zawsze możesz w ustawieniach aplikacji wyłączyć automatyczne zapisywanie otrzymanych i wysyłanych multimediów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: WhatsApp

Źródło tekstu: WhatsApp

Przewiń w dół do następnego wpisu