DAJ CYNK

Windows 11 już prawie lubi się z procesorami AMD

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Windows

Windows 11 już prawie lubi się z procesorami AMD

Windows 11 od premiery miał duży problem z procesorami AMD Ryzen, negatywnie wpływając na ich wydajność, przede wszystkim w grach. Jednak problem został już częściowo zażegnany.

Minęły już 2 tygodnie od premiery Windowsa 11 i nie ma co ukrywać, że system cierpi na kilka problemów wieku dziecięcego. Dobra informacja jest taka, że Microsoft w miarę szybko reaguje i naprawia zgłaszane usterki. Weźmy na przykład procesory AMD, które mają na jedenastce dużą gorszą wydajność, szczególnie w grach. Wynika to z niepoprawnej obsługi funkcji Prefferred Core oraz kilkukrotnie wyższych opóźnień w komunikacji z pamięcią cache L3. Microsoft i AMD obiecały poprawkę i słowa dotrzymały.

Windows 11 z procesorami AMD Ryzen

Windows 11 już częściowo lubi się z procesorami AMD. Dlaczego częściowo? Ponieważ łatka naprawiająca zbyt duże opóźnienia w komunikacji z pamięcią czasową trzeciego poziomu została, ale na razie w najnowszym buildzie dla uczestników programu Insider. Najwyraźniej to właśnie miało na myśli AMD w momencie, w który zapowiadali wydanie poprawki 19 października. Jeśli tak, to nie wiemy, kiedy patch trafi do pełnej wersji Windowsa 11, ale to pewnie kwestia kilku dni. Aktualizacja oznaczona jest będzie jako KB5006746 i zostanie udostępniona w usłudze  Windows Update.

Cały czas nie został rozwiązany problem z niepoprawną obsługą funkcji AMD Prefferred Core. Czerwoni zapowiadali, że aktualizacja sterowników, która naprawi usterkę, zostanie wydana 21 października, więc za 2 dni. Zatem już wkrótce wszyscy posiadacze Ryzenów będą mogli aktualizować swoje komputery bez obawy o wydajność.

Zobacz: Dlaczego Windows 11 to najlepszy system dla gracza
Zobacz: Windows 11: dla tej funkcji warto go zainstalować

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: Guru3D

Przewiń w dół do następnego wpisu