Samsung z mocną pozycją na polskim rynku soundbarów
W 2021 roku Samsung miał 39% udział w polskim rynku soundbarów, zarówno pod względem liczby urządzeń, jak i ich wartości. To o 5% więcej niż rok wcześniej.

W 2021 roku Polacy najczęściej wybierali soundbary firmy Samsung i sięgali po nie częściej niż rok wcześniej. Z obserwacji firmy wynika, że konsumenci coraz częściej decydują się na zakup soundbarów ze średniej i wyższej półki. W minionym roku najczęściej wybierali modele kosztujące od 1200 zł do 2800 zł, stale rośnie również popularność bardziej złożonych modeli z kategorii premium.
Zobacz: Kup Samsunga Galaxy S20 FE 5G i odzyskaj 500 zł
Zobacz: Samsung Galaxy S22+ pokazał swoje wnętrze



Jakość dźwięku ma znaczenie
Samsung zapewnia, że w jego portfolio każdy znajdzie coś dla siebie. Soundbary Q-Serii mogą być idealnym wyborem dla tych muzycznych koneserów, którzy chcieliby poczuć pełnię dźwięku przestrzennego w ulubionych filmach i serialach. Z kolei osoby zwracające uwagę na designu oraz będące miłośnikami minimalizmu powinni docenić jednoelementowe soundbary S-Serii, które dobrze współpracują z telewizorami lifestyle, takimi jak The Frame czy The Serif. Z kolei modele z A-Serii mogą być świetnym wyborem widzów, którzy przy pomocy subwoofera chcą wzmocnić dźwięk płynący z telewizora.
Soundbary Samsung Q-Seii zostały wyposażone w technologie Dolby Atmos i DTS:X. Dolby Atmos to format dźwiękowy, który początkowo wykorzystywany był tylko w kinie, a obecnie cieszy się coraz większą popularnością również w warunkach domowych. Świadczy o tym wzrost dostępności filmów i seriali z dźwiękiem przestrzennym właśnie w tym formacie. Bez urządzenia obsługującego Dolby Atmos domowy seans będzie uboższy o istotną warstwę brzmieniową, która pozwala usłyszeć dźwięk wydobywający się ze wszystkich stron.
Samsung informuje, że Q-Seria to także doskonała współpraca z telewizorami tego producenta, takimi jak Neo QLED. Funkcja Q-Symphony sprawia, że wykorzystywane są jednocześnie głośniki telewizora i soundbarów Q-Serii. W ten sposób widzowie mogą liczyć na pełnię wrażeń audiowizualnych podczas koncertu muzyki symfonicznej czy filmu akcji z odgłosami wybuchów.