DAJ CYNK

Tak ma wyglądać wydajność Nintendo Switch 2. Szału nie ma

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Tak ma wyglądać wydajność Nintendo Switch 2

Jaką wydajność będzie miała konsola Nintendo Switch 2? Jeśli spodziewaliście się topowego na te czasy urządzenia, to mocno się rozczarujecie.

Praktyczne pewne było, że Nintendo Switch 2 nie będzie wyjątkowo wydajną konsolą. Japończycy nigdy nie stawiali na moc obliczeniową swoich urządzeń. Największą zaletą sprzętów Nintendo od zawsze były gry i przy nowej generacji to się nie zmieni. Pomimo tego wydajność Switcha 2 może trochę rozczarowywać.

Wydajność Nintendo Switch 2

Informacje na temat prawdopodobnej wydajności Nintendo Switch 2 przekazał Moore's Law is Dead, którego powinniście już doskonale znać, bo jest źródłem wielu plotek. Z jego wieści wynika, że konsola w trybie zadokowanym zaoferuje moc obliczeniową, którą można porównać do PlayStation 4 Pro, czyli urządzenia już 8-letniego (PS4 Pro zadebiutowało w listopadzie 2016 roku).

A co z trybem przenośnym? W takim wypadku Nintendo Switch 2 ma być porównywalne do Steam Decka. Moore's Law is Dead twierdzi, że układ graficzny będzie o mniej więcej 20-30 proc. szybszy od konsoli Valve, ale za to procesor będzie trochę gorzej sprawdzał się w grach.

Jeśli Steam Deck daje radę wyświetlać 40 fps-ów z rozdzielczością 720p na niskich ustawieniach, to myślę, że (red. w przypadku Nintendo Switch 2) będzie to 720p z wysokimi ustawieniami i lekkim ray tracingiem przy 30 klatkach na sekundę.

- ujawnił Moore's Law is Dead.

Nintendo Switch 2 ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2025 roku w cenie około 399-499 dolarów.

Zobacz: Oto specyfikacja Nintendo Switch 2. Niczego nie urywa
Zobacz: Święto lasu. Windows w końcu wspiera USB tak, jak należy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: StepanPopov / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech, Moore's Law is Dead