DAJ CYNK

Nie ma chętnych na GeForce RTX 4060 Ti? MSI obniża ceny swoich kart

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Nie ma chętnych na GeForce RTX 4060 Ti? MSI obniża ceny swoich kart

Wygląda na to, że najnowsze karty graficzne z rodziny Ada Lovelace nie cieszą się popularnością. MSI obniżył zauważalnie ceny jednego ze swoich autorskich modeli.

 

Najnowsza karta graficzna w ofercie Zielonych to model NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti, który debiutował na rynku 24 maja 2023. Z naszymi obszernymi testami możecie zapoznać się TUTAJ. A w skrócie? Opinie są podzielone. W tej samej cenie dostajemy wydajność o około 12% lepszą niż w GeForce RTX 3060 Ti.

MSI obniża cenę GeForce RTX 4060 Ti do 379 USD

I chociaż mowa o znacznie mniejszym poborze mocy pod pełnym obciążeniem, tak recenzenci i użytkownicy narzekają na ograniczony interfejs PCIe, wolną szynę danych oraz "tylko" 8 GB pamięci VRAM.

Wygląda na to, że nowa karta NVIDII nie sprzedaje się dobrze. Najwięksi partnerzy Zielonych wprowadzili bowiem pierwsze obniżki cen. MSI przecenił oficjalnie swoje karty graficzne z początkowych 399 do 379 dolarów, a więc jest o 5% taniej. Jak na razie widać to głównie w sklepach w USA (m. in. Amazon, Newegg, B&H Photo Video), ale szybko powinno dotrzeć na inne rynki.

Nie ma chętnych na GeForce RTX 4060 Ti? MSI obniża ceny swoich kart

A jak to wygląda w Polsce? Sugerowana cena za NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti 8 GB w naszym kraju to 2039 złotych. Najtańszy aktualnie dostępny w sklepie model można kupić za 1929 złotych. Jest to jednak bardzo podstawowa wersja od Gainwarda z jednym wentylatorem. Znacznie obiegająca od propozycji MSI.

Nie ma chętnych na GeForce RTX 4060 Ti? MSI obniża ceny swoich kart

Z czasem należy spodziewać się dalszych spadków cen. Zarówno rynek wtórny jest pełen tanich kart graficznych, jak i zarazem do sprzedaży ma zaraz trafić NVIDIA GeForce RTX 4060. Ten model ma debiutować 29 czerwca w cenie 299 dolarów. Sporo do powiedzenia mogą mieć też premiery i obniżki cen u AMD i Intela.

Zobacz: Padł kolejny rekord świata. Mowa o podkręcaniu pamięci DDR5
Zobacz: MSI prezentuje tańsze karty graficzne dla przeciwników RGB LED

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: MSI, Newegg, x-kom

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne