Ericsson wprowadza ultralekkie rozwiązania Massive MIMO i RAN Compute, przyspieszając wdrożenia na środkowych częściach pasma 5G

Firma Ericsson rozszerzyła swoje portfolio o trzy nowe urządzenie radiowe dla rozwiązań Massive MIMO i sześć produktów RAN Compute. Mają one przyspieszyć wdrożenie sieci wykorzystujących środkową część pasma 5G.

Marian Szutiak (msnet)
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Ericsson wprowadza ultralekkie rozwiązania Massive MIMO i RAN Compute, przyspieszając wdrożenia na środkowych częściach pasma 5G

Dzięki dostępności nowego zakresu w środkowej części pasma, operatorzy mogą wykorzystać swoje zasoby widma 5G do szybkiego i skutecznego wdrażania usług. Średnie pasmo eliminuje luki w zakresie prędkości, przepustowości i zasięgu między niską (poniżej 6 GHz) i wysoką (powyżej 6 GHz) częścią pasma. Sieci 5G, które będą w stanie korzystać ze środkowej części pasma w odpowiedniej skali, będą mogły zapewnić konsumentom i przedsiębiorstwom pełen potencjał 5G.

Dalsza część tekstu pod wideo

Po pierwszych uruchomieniach 5G nadszedł czas na rozbudowanie sieci 5G poprzez znacznie większe wykorzystanie technologii Massive MIMO. Nowe rozwiązania przyspieszą wdrażanie usług w obrębie środkowej części pasma, osiągając lepszą wydajność dla swoich użytkowników i jednocześnie zmniejszając zużycie energii.

- powiedział Per Narvinger, Head of Product Area Networks w firmie Ericsson

Podstawa innowacji

Nowa linia ultralekkich, wykorzystujących środkową cześć pasma urządzeń radiowych Massive MIMO 5G firmy Ericsson z anteną zintegrowaną w jednostce radiowej (Antenna-Integrated Radio, AIR) została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić wdrożenie rozwiązań wykorzystujących środkową cześć pasma przez dostawców usług. Umożliwia to abonentom pełne doświadczenie korzystania z sieci 5G, jednocześnie ograniczając zajmowane miejsce i zwiększając wydajność o ponad trzy razy.

Dzięki masie zaledwie 20 kg, nowe jednostki radiowe są o 45% lżejsze niż urządzenia z poprzedniej generacji i o 20% bardziej energooszczędne, wyposażone w pasywne chłodzenie, minimalizujące kosztowne wizyty w celu konserwacji. Urządzenia te mogą być rozmieszczane na wysokich budynkach miejskich, jak również w obszarach podmiejskich i wiejskich do różnych zastosowań, takich jak stały dostęp bezprzewodowy, zastosowania motoryzacyjne, transport i logistyka.

Firma Ericsson rozszerzyła również swój portfel rozwiązań RAN Compute o sześć nowych produktów. Obejmują one zarówno opcje stosowane w pomieszczeniach, jak i zewnętrzne dla rozszerzeń 4G i wdrożenia rozwiązań wykorzystujących środkową część pasma 5G, przy do 50% wyższej wydajności i o 15-20% niższym zużyciu energii.

Najnowsze innowacje Massive MIMO i RAN Compute są zasilane przez Ericsson Silicon z architekturą zapewniającą urządzeniom radiowym Massive MIMO zdolność szacowania kanału w czasie rzeczywistym i ultraprecyzyjnego tworzenia wiązek, co zapewnia wiodący w branży zasięg i doświadczenia użytkownika. Dodatkowe zabezpieczenia zostały wbudowane w ściśle skoordynowany projekt elementów krzemowych i architektury uruchomionego sprzętu, zapewniając ochronę oprogramowania i danych wrażliwych.

Wprowadzenie nowych rozwiązań odbywa się w odpowiednim momencie, ponieważ operatorzy zwracają uwagę na możliwości kapitalizacji w średnim zakresie pasma 5G. Urządzenia radiowe Massive MIMO firmy Ericsson wyróżniają się w branży kompaktową formą i lekką konstrukcją, co powinno pomóc operatorom w przezwyciężeniu wyzwań związanych z wdrożeniem. Ponadto wyróżniają je również stabilność i siła indywidualnej strategii firmy Ericsson w zakresie rozwiązań krzemowych.

- powiedział Ed Gubbins, Główny Analityk w GlobalData