DAJ CYNK

Ten gadżet obniży temperatury Twojego komputera o 15°C

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Ten gadżet obniży temperatury Twojego komputera o 15°C

Korzystasz z mocnego procesora? Masz problem z wysokimi temperaturami? Marzy Ci się mocne OC? Na ratunek kolejny raz przybywa Thermal Grizzly.

 

Najnowsze procesory AMD oraz Intela oferują szalenie wysoką wydajność. Wszystko za sprawą sporej liczby rdzeni i wątków oraz wysokich taktowań. Niestety oznacza to również duży pobór mocy, a więc i wysokie temperatury. To właśnie dlatego konsumenci coraz częściej sięgają po chłodzenia od firm trzecich.

Sugerowana cena to około 215 złotych

W przypadku Intel Core 12., 13. oraz 14. generacji dochodzi jeszcze kwestia tego, że CPU w gniazdach lubią się wyginać, oferując gorszy kontakt ze stopką coolera. Tutaj z pomocą przychodzą specjalne ramki montażowe. Można jednak pójść o krok dalej i obniżyć temperatury jeszcze bardziej.

Thermal Grizzly HPHS v1 (High Performance Heatspreader) to jak sama nazwa wskazuje specjalny odpromiennik ciepła. Oferuje on o 207% większą powierzchnię styku (Intel) lub o 240% większą (AMD), która frezowana była diamentowo w celu uzyskania płaskiego, lustrzanego wykończenia.

Ten gadżet obniży temperatury Twojego komputera o 15°C

Według wewnętrznych testów przeprowadzonych na Intel Core i5-14600K podkręconym do 5,6 GHz na wszystkich rdzeniach przy napięciu 1,4 V, można liczyć na spadek temperatur o 14,8°C. Przynajmniej gdy mowa o chłodzeniu wodnym, użyciu ciekłego metalu i w porównaniu do fabrycznego IHS.

Ten gadżet obniży temperatury Twojego komputera o 15°C

Opisywane rozwiązanie jest już dostępne na stronie Thermal Grizzly w cenie 44,90 euro, czyli około 195 złotych. Mimo wszystko to produkt niszowy, skierowany do entuzjastów. Trzeba bowiem pamiętać, że zdejmowanie IHS jest ryzykowne i wiąże się z utratą gwarancji na procesor.

Zobacz: Laptopy z Snapdragonem są martwe, a jeszcze nie miały premiery
Zobacz: Karta graficzna podłączana jak SSD. Nie, to nie żart

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Thermal Grizzly

Źródło tekstu: oprac. własne