DAJ CYNK

Twitch banuje sztuczną inteligencję. Nie uwierzysz za co

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Telewizja i VoD

Serial tworzony przez AI zbanowany na Twitchu. Nie uwierzysz za co

Od kilku dni na Twitchu trwała transmisja serialu tworzonego przez sztuczną inteligencję. Jednak została zbanowana i to z dość ciekawego powodu.

Kilka dni temu pisaliśmy o serialu komediowym, w całości tworzonym przez sztuczną inteligencję. Algorytmy OpenAI GPT-3, Stable Diffusion oraz DALL-E nie tylko tworzyły całą oprawę audiowizualną, ale też wymyślały fabułę i dialogi. Sitcom częściowo bazował na serialu Sainfeld, a transmisja trwała 24 godziny na dobę. Już nie trwa, bo kanał został zbanowany.

Twitch banuje serial od AI

Twitch zbanował serial z powodu treści transfobicznych. Sztuczna inteligencja najwyraźniej wzorowała się na nieodpowiednich treściach i kilka razy rzuciła obraźliwymi tekstami. W jednej ze scen główny bohater powiedział, że myśli o stworzeniu stand-upu na temat tego, że bycie osobą transpłciową to choroba psychiczna albo jak osoby transpłciowe rujnują tkankę społeczną.

To Twitchowi w zupełności wystarczyło, aby zbanować kanał, na którym leciała transmisja z serialu. Tego typu treści są na platformie zabronione. Twórca serialu przyznał, że jest zażenowany wypowiedziami głównego bohatera i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Stworzyli specjalne narzędzia, które nie powinny przepuścić takich treści. W praktyce wyszło jednak inaczej.

Jednak twórcy serialu nie zamierzają się poddawać. Zamierzają wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia, które uchronią ich przed podobnymi zdarzeniami. Gdy to już się uda, to planują ponownie uruchomić transmisję.

Zobacz: Dramat erotomanów. Nie odróżnią mężczyzny od kobiety

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Cristian Storto / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Kotaku