DAJ CYNK

Alan Wake II bez wydania pudełkowego. Twórcy wyjaśniają

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Gry

Na pokazie gier zmierzających na PlayStation nie zabrakło nowej części przygód Alana Wake'a. Okazuje się, żę produkcja dostępna będzie wyłącznie w cyfrowym wydaniu.

Przed upowszechnieniem się Internetu i szybkich łączy, gry wideo na komputery osobiste sprzedawano głównie w wersjach pudełkowych. Jednak już od dłuższego czasu fizyczny produkt wypierany jest przez cyfrowy. O ile większość producentów nadal oferuje graczom wybór między kupnem gry w wersji pudełkowej lub wirtualnej, tak firma Remedy postanowiła pójść o krok dalej i całkowicie zrezygnować z fizycznego wydania.

Alan Wake II bez fizycznego wydania

Wczoraj podczas pokazów Sony mogliśmy zobaczyć wiele interesujących gier, które już wkrótce będą dostępne na rynku. Wielu graczy od lat wyczekiwało kolejnych przygód pisarza Alana Wake'a. Alan Wake II trafi na rynek już 17 października 2023 roku, lecz wyłącznie w cyfrowej wersji.

Studio Remedy na oficjalnej stronie gry Alan Wake udostępniło dzisiaj FAQ, z którego dowiadujemy się, że gra nie będzie posiadała fizycznego wydania. Oznacza to, że produkcję będzie można nabyć wyłącznie w wersji cyfrowej. Producent postanowił wyjaśnić przyczyny takich kroków, które można zredukować do trzech punktów: brak napędów, cena i instalacyjne pobieranie.

Remedy tłumaczy, że jest coraz mniejsza potrzeba tworzenia wersji pudełkowych. Studio nadmienia, że można już teraz zakupić PlayStation 5 bez napędu na płyty, a na Xbox Series S można pograć wyłącznie w cyfrowe wydanie gier. Ponadto brak pudełkowego wydania pozwala utrzymać cenę gry na niższym poziomie, konsolowa wersja będzie kosztować 59,99 dolarów, a na PC już 49,99 dolarów.

Ostatnim argumentem producenta jest to, że nie chce wydawać fizycznej wersji, skoro i tak gra będzie wymagała pobrania zawartości.

Zobacz: Play rozszerza współpracę z Viaplay Group
Zobacz: Lubisz Genshin Impact lub Fate/Grand Order? Popatrz na Outerplane

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Remedy Entertainment

Źródło tekstu: Remedy Entertainment

Przewiń w dół do następnego wpisu