DAJ CYNK

WZA zatwierdziło połączenie TP i PTK Centertel

sirmark

Wydarzenia

Od 1 stycznia 2014 r. Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel połączą się w jedną firmę pod nazwą Orange Polska.

Od 1 stycznia 2014 r. Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel połączą się w jedną firmę pod nazwą Orange Polska. Decyzję Zarządu Telekomunikacji Polskiej w tej sprawie zatwierdziło dziś Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy - za połączeniem głosowało ponad 99% akcjonariuszy obecnych na Walnym Zgromadzeniu. Połączenie nie będzie wiązać się z żadnymi zmianami umów dla klientów.

Zgodnie z zatwierdzoną przez WZA propozycją zarządu, połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku PTK Centertel na TP. Nową firmą kierować będzie dotychczasowa struktura zarządcza Grupy Orange Polska.

Zobacz: TP przejmie Centertela i zmieni nazwę na Orange Polska!

Decyzję w sprawie połączenia zarząd TP podjął 9 września 2013 r. Wynika ona z nowej strategii na lata 2013-2016. Skupienie działalności w jednej firmie pozwolić ma na rozwój ofert konwergentnych składających się z usług stacjonarnych i mobilnych, ujednolicenia obsługi klientów mobilnych i stacjonarnych, uproszczenie zarządzania oraz osiągnięcie oszczędności kosztowych poprzez wzrost efektywności operacyjnej oraz integrację procesów.

Połączenie obu firm nie pociąga za sobą żadnych zmian dla klientów TP i PTK Centertel. Nie będzie konieczności zawierania nowych umów na usługi, z których dotychczas korzystają abonenci. Nie wpłynie to również na warunki świadczenia tych usług.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange