DAJ CYNK

Wrocław - dzień bez telefonu z Mobile Vikings

15.07.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3341

Ważne 4

8

Na ulicy Świdnickiej we Wrocławiu zorganizowano akcję pod hasłem Tego dnia głowa do góry.

Na ulicy Świdnickiej we Wrocławiu zorganizowano akcję pod hasłem Tego dnia głowa do góry. Inicjatywa związana z obchodzonym 15 lipca Światowym dniem bez telefonu komórkowego ma na celu skłonić wszystkich do refleksji nad ilością czasu spędzanego przed ekranami smartfonów, brakiem realnego kontaktu z drugim człowiekiem, a także naszym bezpieczeństwem na drodze.



Smartfon to urządzenie, które pozwala nam na szybki, wygodny i nieograniczony miejscem czy czasem kontakt z innymi. Z drugiej jednak strony sprawia, że nasze relacje stają się bezosobowe, zdystansowane, niepełne. Nie widzimy drugiego człowieka. I tkwiąc wpatrzonym w ekran nigdy go naprawdę nie dojrzymy. Warto więc dbać o nasze relacje z drugim człowiekiem.

Stworzona przez Mobile Vikings akcja polega na wydzieleniu na odcinku ulicy Świdnickiej we Wrocławiu (od Przejścia Świdnickiego w kierunku Rynku) dwóch pasów ruchu - dla przechodniów, którzy przemierzają deptak wpatrzeni w swój smartfon oraz dla osób, które telefon mają schowany w kieszeni. Ponadto Vikingowie obecni podczas akcji zachęcają do wybrania ścieżki "Bez smartfona" i argumentują, dlaczego warto zwrócić "Tego dnia głowę do góry". Nieprzejednanym z kolei pomagają bezpiecznie pokonać wyznaczony odcinek. Bo wzrok wpatrzony w telefon to także coraz częstsza przyczyna wielu drogowych kolizji i wypadków. Podczas akcji zostanie nakręcony materiał video. Będzie on udostępniony w mediach społecznościowych.

Źródło tekstu: Mobile Vikings

Komentarze
Zaloguj się
17. ~
0

2016-07-16 16:51:25

14 15 toście sie dobrali jak dwa maczki :-Dja sie nie bawię w donosicielstwo, uważam, że trzeba dyskutować. Tyle, że nie zawsze jest sens tlumaczenia zbyt upartym jednostkom.

Odpowiedz

16. ~robert
1

2016-07-16 15:31:24

Ja na przykład codziennie obchodzę dzień bez gotówki.

Odpowiedz

15. 100000
0

2016-07-16 12:48:29

@12... Masz rację. Może wtedy zobaczyliby absurd podobnych akcji.@13 To nie trolowanie, a wskazanie na.... Patrz mój komentarz linijkę wyżej.

Odpowiedz

14. ~
0

2016-07-16 11:27:27

@13, a co wniósł Twój komentarz? Mogłeś zgłosić mój do moderacji, ale nie, wolałeś sam trollować i wytykać to mi. Kim jesteś?

Odpowiedz

13. ~nmn
0

2016-07-16 10:18:08

12 proponuję dzień trollów - stanowczo będzie twoim dniem :-D

Odpowiedz

12. ~
1

2016-07-16 09:57:48

Proponuję obchodzić ten dzień telefonistkom na centralkach pogotowia ratunkowego. Odkryjecie wtedy wszyscy jego głęboki sens.

Odpowiedz

11. ~
1

2016-07-15 18:28:13

@2: Większość obchodzonych przez nas świąt (oprócz narodowych) ma obce korzenie. Nawet święta kościelne (to już w ogóle mieszanka kilku różnych kultur pogańskich z chrześcijaństwem).

Odpowiedz

10. ~s
1

2016-07-15 15:50:09

To jak namawianie klientów stoiska mięsnego na weganizm.

Odpowiedz

9. ~asf
1

2016-07-15 14:13:13

U mnie we Grońcu cały czas mam "rok bez telefonu", bo nie ma tu zasiengu żadnej sieci :/

Odpowiedz

8. ~r
-1

2016-07-15 14:08:13

Ja tam trochę rozmawiałem. Teraz mam już ze dwie godzinki bez telefonu. Więc idę po bandzie. Aha, rozumiem że w gry można sobie popykać?Byle nie dzwonić. Chyba dam radę dociągnąć do 3 godzin, ale jazda.

Odpowiedz

7. ~pabloki
-1

2016-07-15 13:25:06

w dniu bez telefonu jak na razie rozmawiałem ponad 2 godziny czyli tak jak zazwyczaj.

Odpowiedz

6. PLANET
1

2016-07-15 13:04:16

Piątek to marny timing na dzień bez telefonu. Ale idea za tym jak najbardziej słuszna.

Odpowiedz

5. PLANET
4

2016-07-15 13:03:23

@up: cytat z prasówki, ogarnij się.

Odpowiedz

4. ~
0

2016-07-15 12:37:46

Orson, naprawde musiales napisac co to jest smartfon? Chlopie, zajmij sie czyms powazniejszym.

Odpowiedz

3. ~Mikaa
-4

2016-07-15 12:35:36

Ps liczymy na spory mandat ,za śmiecenie .

Odpowiedz