DAJ CYNK

W Berlinie uruchomiono pierwsze komercyjne anteny 5G

04.05.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11590

Ważne 8

0

Deutsche Telekom uruchomił w Berlinie sześć komercyjnych anten 5G. Do końca lata dojdzie 70 kolejnych w ponad 20 lokalizacjach.



Deutsche Telekom uruchomił w Berlinie sześć komercyjnych anten 5G. Do końca lata dojdzie 70 kolejnych w ponad 20 lokalizacjach.

Jak podaje niemiecki operator, uruchomiona w Berlinie sieć 5G jest pierwszą tego typu siecią działającą w Europie. Anteny zamontowane zostały w dzielnicach Mitte i Schöneberg w celu przeprowadzenia testów, wykorzystując przy tym pasmo 3,7 GHz. Początkowy zasięg klastra 5G budowanego w Berlinie wynosi 5 km.

Wdrożenie wykorzystuje komercyjny sprzęt 5G firmy Huawei, a także oprogramowanie i terminale oparte na standardzie 3rd Generation Partnership Project (3GPP) dla sieci 5G (w wersji niezależnej). Komponent komunikacji mobilnej dla 5G został ujednolicony w grudniu 2017 roku. Wdrożenie 5G NR w pasmie poniżej 6 GHz idealnie nadaje się do zastosowań wymagających dużego zasięgu, wielogigabitowej przepustowości danych i niskich opóźnień.

Zobacz: Huawei - pierwszy smartfon z 5G w 2019 roku
Zobacz: P4 kupuje częstotliwość 3,7 GHz od PAGI
Zobacz: 3GPP zatwierdza częściowe specyfikacje sprzętu 5G

Źródło tekstu: Deutsche Telekom

Komentarze
Zaloguj się
78. ~fly
0

2018-06-15 17:58:22

no to oddziały onkologiczne nie wyrobią w uśmiercaniu chemią

Odpowiedz

77. ~kodello
0

2018-05-08 21:44:05

Wolę czytać informacje, że ktoś coś buduje, robi, żeny było lepiej, rozbudowuje sieci, itd. niż to, że P4 daje zasięg 4 sieci a i tak nie działa, że Polkomtel dodaje nerki do umowy czy sprzedaje pralki. Czekam na 5G jednym słowem.

Odpowiedz

76. ~Czerwona Zaraza 7
1

2018-05-06 09:48:05

75). Co Ty, ze średniowiecza się urwałeś z tymi zabobonami?:-D

Odpowiedz

75. ~Kiszka
-1

2018-05-06 09:15:04

@74 lepiej nie pytaj, lepiej żebyś nie wiedział, ten nick wprawia czytelników w osłupienie a nawet przyprawia o dreszcze. czytając ten nick włos sie jeży na głowie, stoją za nim siły nieczyste, więc dla twojego i naszego dobra nie pytaj o nick

Odpowiedz

74. ~
0

2018-05-06 01:17:11

A właśnie. Skoro o nickach mowa to powiedz nam wlo dlaczego taki nick wybrałeś i co on w ogóle znaczy? Czy to jakiś skrót? Czy pierwsze litery imienia i nazwiska? Piszesz już tutaj tyle lat a za każdym razem jak widzę ten nick to brzmi dla mnie bardzo dziwnie.

Odpowiedz

73. ~pabloki
0

2018-05-05 17:08:19

LuiN ach jak się cieszę że prawdziwym jest stwierdzenie iż ludzie sami narzucają sobie ograniczenia pod pozorem nowoczesności . o zachetach konkursem gdzie nie widać jakoś nowych logujących , czy tez monetyzacji tresci niby premium jedynie przypominam. oczywiście w kwestii doświadczeń negatywnych.

Odpowiedz

72. ~frasag
0

2018-05-05 15:56:13

LuiN- SUPER!!!! Dziękuję Ci i będę testował. Pozdrówki dla Administracji Telepolis.

Odpowiedz

71. LuiN
0

2018-05-05 15:53:43

@70, frasag - masz rację, tak przyzwyczaiłem się do tego, że zapomniałem już, że to funkcja premium. Mój błąd, a Ty masz na 6 mies. konto premium - miłego testowania :)

Odpowiedz

70. ~frasag
0

2018-05-05 15:44:56

LuiN: no to może dla konta Premium? Jeśli się mylę to objaśnij to szerzej- gdzie to ustawić?

Odpowiedz

69. LuiN
0

2018-05-05 15:41:05

@68, frasag - tak jak pisałem, od lat masz już możliwość filtrowania komentarzy na Telepolis.pl. Działa to dokładnie tak, jak sobie życzysz. Blokujesz nicki, a potem tylko zmieniasz sposób wyświetlania:

Odpowiedz

68. ~frasag
0

2018-05-05 15:15:41

Adminie LuiN: cieszę się że planujecie zmiany- oby były pozytywne. Nie wiem jak tu jest z tym blokowaniem- ale byłem kilka lat na Mobiwap (chyba już jest kapput)- wszyscy byli zalogowani- nawet do czytania- o to nie walczę bo to nie problem- niech czytają. Tam było tak że mogłem komuś dać prywatnego bana na priv (ignora)- gdy robił mi przykrości. A niezależnie od tego mogłem zablokować wszystkie jego posty (nie były U MNIE widoczne- a dla innych tak). Ale rozumiem że to problem serwera- nie wszystko wszędzie da się zrobić. Dużo się tu nauczyłem od niektórych Kolegów- nie wymienię, choć pamiętam- nie chcę pozostałych zawstydzać. No ale bardzo cenię spokój- a tego tutaj brak- szczególnie w weekendy. Wy też chcecie odpocząć po całym tygodniu- ale tu "myszy harcują". Mam nadzieję że planowane zmiany pójdą w dobrym kierunku. Ja obiecuję publicznie że będę pisał tylko zalogowany- słowo harcerza! Pozdrawiam :)

Odpowiedz

67. ~kiszka
0

2018-05-05 15:01:09

@65. tak trzymać i skończyć z tymi podszywaczami i postami nie na temat. masz u mnie plusa luinie

Odpowiedz

66. ~on
0

2018-05-05 14:54:49

@65. Luin . Super info.

Odpowiedz

65. LuiN
0

2018-05-05 14:49:49

@31, frasag - możesz zablokować przecież dowolny nick - klikasz weń i blokujesz. Zasady rejestracji, logowania i publikowania wpisów zmienią się. Prace ruszają w najbliższych tygodniach. Ograniczymy spam do minimum i zachęcimy do logowania. Odnośnie zaś jednego z wątków tej dluuugiej dyskusji - widzimy hosty osób piszących z Opery Mini i bez trudu możemy je blokować. Opera w żaden sposób nie czyni nikogo anonimowym.

Odpowiedz

64. ~on
0

2018-05-05 14:20:35

@61. toms propozycja b.dobra. Niemniej jednak nie byłaby ta forma tajemnicą dla adminów.

Odpowiedz