DAJ CYNK

Tymczasowa zgoda na wielką fuzję amerykańskich operatorów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7090

Amerykański Departament Sprawiedliwości wydał warunkową zgodę na fuzję trzeciego i czwartego operatora na rynku. T-Mobile i Sprint transakcję ogłosiły ponad rok temu.

T-Mobile i Sprint to najmniejsi z amerykańskiej Wielkiej Czwórki. Po połączeniu obie sieci obsługiwałyby ok 80 mln kart SIM. Dla porównania Verizon i AT&T mają ich 118 i 150 mln. Wartość transakcji to łącznie 26,5 mld dolarów.

Zobacz: [Aktualizacja] Oficjalne potwierdzenie - T-Mobile i Sprint zakończyło negocjacje w sprawie fuzji

Pomimo tego, że od jej ogłoszenia minął już rok, cały czas daleko jest do ostatecznego porozumienia. Wszystko za sprawą 13 amerykańskich stanów, które przy pomocy sądów starają się zablokować transakcję w obawie o spadek konkurencyjności na rynku.

Zobacz: Tym razem przejęcie sieci Sprint przez T-Mobile jest

Jak na razie operatorzy przekonali do siebie Departament Sprawiedliwości oraz FCC. Na decyzję pierwszego wpłynęła deklaracja sprzedaży części klientów oraz zasobów częstotliwości na rzecz operatora telewizji satelitarnej Dish Network oraz udostępnienia mu swoich usług na zasadzie roamingu krajowego. To pozwoliłoby na powstanie nowego, czwartego operatora na rynku. Z kolei na przychylność FCC wpłynęła deklaracja pokrycia siecią 5G terenów wiejskich. Więcej na tej temat znajdziecie w poniższym odnośniku.

Zobacz: Qualcomm i T-Mobile uruchomiły sieć 5G na częstotliwości 600 MHz

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu