DAJ CYNK

[Aktualizacja] Oficjalne potwierdzenie - T-Mobile i Sprint zakończyło negocjacje w sprawie fuzji

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7278

Oficjalnie potwierdzone zostało, że T-Mobile wraz ze Sprint będą wspólnie konkurować z AT & T i Verizon w Stanach Zjednoczonych. Proces negocjacji zakończył się po czterech latach. Po połączeniu spółek ich wartość wyceniana jest na 146 miliardów dolarów. Obecny prezes T-mobile - John Legere będzie nadal pełnił funkcję dyrektora generalnego.Oficjalnie potwierdzone zostało, że T-Mobile wraz ze Sprint będą wspólnie konkurować z AT & T i Verizon w Stanach Zjednoczonych. Proces negocjacji zakończył się po czterech latach. Po połączeniu spółek ich wartość wyceniana jest na 146 miliardów dolarów. Obecny prezes T-mobile - John Legere będzie nadal pełnił funkcję dyrektora generalnego.

Zakończenie negocjacji nie oznacza jeszcze, że fuzja dojdzie do skutku, ponieważ zapisy dotyczące połączenia spółek z pewnością zostaną poddane wnikliwej analizie przez regulatorów antymonopolowych. Biorąc pod uwagę fakt jak żarliwie administracja Trumpa przeciwstawiła się planowanemu przez AT & T przejęciu Time Warner proces połączenia Sprint i T-mobile może być długotrwały o ile nie niewykonalny. Jeśli jednak dojdzie do przejęcia to Deutsche Telekom, które posiada dwie trzecie udziałów w T-Mobile kontrolować będzie nowo powstałą firmę.

Aktualizacja

Nowo powstały operator będzie nazywać się... T-Mobile. To mądre posunięcie władz firmy, bo T-Mobile jest na świecie bardziej znaną marką niż Sprint.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: businessinsider.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu