DAJ CYNK

TCL i Alcatel połączyły siły w dziedzinie telefonów komórkowych

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1781

TCL Communication Technology Holdings Limited oraz Alcatel, światowy lider na rynku sieci telekomunikacyjnych w zakresie sprzętu, aplikacji i usług, poinformowały o podpisaniu porozumienia w sprawie utworzenia spółki joint venture.

Firma TCL Communication Technology Holdings Limited ("TCL Communication"), docelowo firma Huizhou TCL Mobile Communication ("TCL Mobile"), jeden z największych producentów telefonów komórkowych w Chinach, oraz Alcatel, światowy lider na rynku sieci telekomunikacyjnych w zakresie sprzętu, aplikacji i usług, poinformowały o podpisaniu porozumienia (Memorandum of Understanding — MOU) w sprawie utworzenia spółki joint venture, która będzie się zajmowała badaniami, rozwojem, sprzedażą i dystrybucją telefonów komórkowych oraz związanych z nimi produktów i usług.

Oba przedsiębiorstwa postanowiły połączyć swoje doświadczenia i mocne pozycje w dziedzinie telefonów komórkowych:
- TCL Mobile jest jednym z największych dostawców na chińskim rynku telefonów komórkowych. Ma doskonale znaną markę, rozległą sieć sprzedaży i dystrybucji oraz rozbudowane i elastyczne zaplecze produkcyjne. Firma szybko rozwija działalność na terenie Azji.
- Alcatel jest jednym z głównych dostawców telefonów komórkowych na rynkach Europy i Ameryki Łacińskiej. Marka Alcatel jest znana na całym świecie, a jej sieć sprzedaży jest rozbudowana dzięki umowom ze światowymi operatorami i sieciami dystrybucyjnymi. Firma ma również kompleksowe zaplecze badawczo-rozwojowe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Alcatel

Przewiń w dół do następnego wpisu