DAJ CYNK

Huawei wyjął milion dolarów i kusi twórców aplikacji. Rusza konkurs Apps UP

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1510

Huawei wyjął milion dolarów i kusi twórców aplikacji. Rusza konkurs Apps UP

Huawei ruszył z nową akcją, która ma spopularyzować jego ekosystem i sklep  AppGallery. Wystartowała kolejna edycja konkursu Apps UP dla programistów.  Autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości miliona dolarów, a także możliwość promowania swojej aplikacji w sklepie Huawei.

Programiści mogą zgłaszać swoje prace do 20 sierpnia, jako autorzy indywidualni lub jako zespół. Każda zgłoszona aplikacja musi bazować na zestawie narzędzi HMS Core i być zintegrowana z ekosystemem Huawei Mobile Services

Zobacz: Huawei Watch 3 od 17 czerwca w Polsce [konkurs]

Jury będzie oceniać aplikację zarówno pod kątem jej funkcjonalności i innowacyjności, jak i praktycznej użyteczności. Wybierze dwadzieścia najlepszych aplikacji z każdego z pięciu regionów świata: Europy, Azji-Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej, Chin oraz ze Środkowego Wschodu i Afryki.

Wyselekcjonowane w ten sposób apki zostaną poddane ocenie internautów oraz użytkowników sklepu AppGallery. Najlepsi z najlepszych wezmą udział w finałach zaplanowanych na październik, gdzie będą musieli zaprezentować swoje aplikacje przed jury, które następnie wybierze zwycięzców. 

W tegorocznej edycji konkursu Apps UP pula nagród pieniężnych wynosi milion dolarów i jest podzielona na 5 równych części – po 200 tysięcy dolarów w każdym z 5 wymienionych regionów geograficznych. Zwycięzcy otrzymają także możliwość promowania swojej aplikacji w sklepie z aplikacjami Huawei AppGallery.

W zeszłorocznej edycji konkursu „Apps UP” wzięło udział ponad 3 tysiące osób ze 170 krajów z całego świata. Zgłoszono tysiące projektów związanych z takimi obszarami jak zdrowie, edukacja, rolnictwo, ochrona środowiska, transport i bezpieczeństwo publiczne. Nagrodę „Najpopularniejsza aplikacja” przyznano włoskiej aplikacji Peaklens, która dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji umożliwia rozpoznawanie topografii gór. Ten stworzony przez naukowców i studentów projekt cieszy się największą liczbą pobrań na świecie spośród wszystkich prac konkursowych.

Zobacz: Huawei Apps Up – konkurs dla deweloperów z całego świata. Nagrody o wartości miliona dolarów!
Zobacz: Weź udział w konkursie piłkarskim i wygraj zegarek Huawei Watch 3 Pro

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Huawei

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu