Huawei wyjął milion dolarów i kusi twórców aplikacji. Rusza konkurs Apps UP

Huawei ruszył z nową akcją, która ma spopularyzować jego ekosystem i sklep  AppGallery. Wystartowała kolejna edycja konkursu Apps UP dla programistów.  Autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości miliona dolarów, a także możliwość promowania swojej aplikacji w sklepie Huawei.

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Huawei wyjął milion dolarów i kusi twórców aplikacji. Rusza konkurs Apps UP

Programiści mogą zgłaszać swoje prace do 20 sierpnia, jako autorzy indywidualni lub jako zespół. Każda zgłoszona aplikacja musi bazować na zestawie narzędzi HMS Core i być zintegrowana z ekosystemem Huawei Mobile Services

Dalsza część tekstu pod wideo

Jury będzie oceniać aplikację zarówno pod kątem jej funkcjonalności i innowacyjności, jak i praktycznej użyteczności. Wybierze dwadzieścia najlepszych aplikacji z każdego z pięciu regionów świata: Europy, Azji-Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej, Chin oraz ze Środkowego Wschodu i Afryki.

Wyselekcjonowane w ten sposób apki zostaną poddane ocenie internautów oraz użytkowników sklepu AppGallery. Najlepsi z najlepszych wezmą udział w finałach zaplanowanych na październik, gdzie będą musieli zaprezentować swoje aplikacje przed jury, które następnie wybierze zwycięzców. 

W tegorocznej edycji konkursu Apps UP pula nagród pieniężnych wynosi milion dolarów i jest podzielona na 5 równych części – po 200 tysięcy dolarów w każdym z 5 wymienionych regionów geograficznych. Zwycięzcy otrzymają także możliwość promowania swojej aplikacji w sklepie z aplikacjami Huawei AppGallery.

W zeszłorocznej edycji konkursu „Apps UP” wzięło udział ponad 3 tysiące osób ze 170 krajów z całego świata. Zgłoszono tysiące projektów związanych z takimi obszarami jak zdrowie, edukacja, rolnictwo, ochrona środowiska, transport i bezpieczeństwo publiczne. Nagrodę „Najpopularniejsza aplikacja” przyznano włoskiej aplikacji Peaklens, która dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji umożliwia rozpoznawanie topografii gór. Ten stworzony przez naukowców i studentów projekt cieszy się największą liczbą pobrań na świecie spośród wszystkich prac konkursowych.