DAJ CYNK

Huawei Apps Up – konkurs dla deweloperów z całego świata. Nagrody o wartości miliona dolarów!

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1593

 Huawei ogłasza Apps Up – konkurs dla deweloperów z całego świata

Huawei nie ustaje w działaniach, które mają zachęcać programistów do tworzenia aplikacji dla ekosystemu HMS. Tym razem producent wystartował z globalnym konkursem dla deweloperów Huawei Apps Up, w którym do wygrania są nagrody o łącznej wartości miliona dolarów. 

Konkurs Huawei Apps Up ma zachęcić deweloperów do tworzenia aplikacji zintegrowanych z ekosystemem marki, Huawei Mobile Services i HMS Core, a także promować utalentowanych twórców i ciekawe aplikacje. 

Najlepsze aplikacje i najbardziej utalentowani deweloperzy otrzymają nagrody pieniężne, najnowszy smartfon Huawei P40 Pro, a także możliwość promowania swojej aplikacji w sklepie z aplikacjami Huawei AppGallery, z którego codziennie korzystają miliony osób w ponad 170 krajach na całym świecie. Do tego producent zapewnia także zwycięzcom dostęp do wydarzeń, kursów i certyfikatów Huawei.

Zobacz: Petal – nowy sposób Huaweia na brak aplikacji ze sklepu Google’a
Zobacz: Huawei Next-Image Awards 2020: zrób zdjęcie smartfonem Huawei i wygraj 10000 dolarów

Zgłaszający się deweloperzy zostaną przypisani do jednego z pięciu regionów – Chiny, Azja-Pacyfik, Ameryka Łacińska, Europa, Bliski Wschód i Afryka. W każdym regionie jury przyzna następujące nagrody:

  • 5 nagród w kategorii „Wybitna Aplikacja” po 15 000 dolarów dla każdej aplikacji;
  • 3 nagrody w kategorii „Wybitna Gra” po 15 000 dolarów każda;
  • 12 nagród honorowych po 2500 dolarów każda;
  • 3 nagrody w kategorii „Największy Wpływ Społeczny” po 5000 dolarów każda;
  • 1 nagroda w kategorii „Najpopularniejsza Aplikacja” (wybrana przez użytkowników) w wysokości 5000 dolarów.

W tegorocznej edycji konkursu aplikacje będzie oceniać siedmioosobowe jury składające się z ekspertów branży, w tym dwóch przedstawicieli z Polski – Michał Tajchert, twórca aplikacji Kanarek oraz dr Konrad Maj, kierownik Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech na Uniwersytecie SWPS.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie Huawei Apps Up jest stworzenie aplikacji zintegrowanej z Huawei Mobile Services (HMS) i HMS Core. Deweloperzy, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie, będą mogli korzystać z pełnego zestawu narzędzi dostępnych w HMS i HMS Core. 

 Huawei Apps Up - jak zgłosić się do konkursu?

Aby spróbować swoich sił w konkursie, wystarczy do 30 sierpnia zarejestrować swoją aplikację (pojedynczo lub jako zespół maksymalnie 3-osobowy) na stronie:

Każda zgłoszona aplikacja musi bazować na zestawie narzędzi HMS Core i być zintegrowana z HMS. Jury będzie oceniać aplikację zarówno pod kątem jej funkcjonalności i innowacyjności, jak i praktycznej użyteczności. 

Najlepsze aplikacje z każdego z pięciu regionów (Chiny, Azja-Pacyfik, Ameryka Łacińska, Europa, Bliski Wschód i Afryka) zostaną poddane ocenie internautów (poprzez stronę konkursową) oraz użytkowników AppGallery. Z kolei najlepsi z najlepszych wezmą udział w wielkim finale transmitowanym na żywo, podczas którego będą musieli zaprezentować swoje aplikacje przed jury. 

Zobacz: Polskie 5G bez Huaweia? Prezydenci Duda i Trump podpisują oświadczenie
Zobacz: Huawei na TikToku rozdaje słuchawki FreeBuds 3i

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu