DAJ CYNK

Dzisiaj światowy dzień bez telefonu komórkowego

15.07.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4015

Ważne 2

3

Jak co roku, 15 lipca jest światowym dniem bez telefonu komórkowego. Czy wyobrażacie sobie funkcjonowanie bez tego urządzenia?

Jak co roku, 15 lipca jest światowym dniem bez telefonu komórkowego. Czy wyobrażacie sobie funkcjonowanie bez tego urządzenia?

Po I kwartale 2014 roku w Polsce było aktywnych ponad 56,7 mln kart SIM. Przyjmując, że liczba ludności naszego kraju oscyluje w granicach 38 mln daje nam to 1,5 karty SIM na jedną osobę. Trzeba tutaj oczywiście wziąć pod uwagę fakt, że część społeczeństwa w ogóle z telefonu komórkowego nie korzysta, a inni na co dzień żonglują nawet kilkoma kartami SIM do różnych zastosowań. Takie osoby ciężko przekonać do zrezygnowania z, w wielu przypadkach, narzędzia pracy. Dzisiaj jesteśmy uzależnieni od telefonu w tak dużym stopniu, że to wydarzenie pozostaje ciekawostką.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
29. ~Ania
0

2014-07-16 09:28:04

Publicznie mało kto przyzna się do uzależnienia od telefonu ale anonimowe statystyki mówią co innego ;) "Firma Gazelle, skupująca stare telefony Apple wykazała, że aż 15% jej klientów jest w stanie zrezygnować z weekendowego seksu na rzecz iPhone?a." O_O więcej przykładów znajdziecie tu:

Odpowiedz

28. ~
0

2014-07-15 21:50:04

26. Won stąd, spamerze, z tym swoim badziewiastym pseudoblogiem!

Odpowiedz

27. ~
0

2014-07-15 21:48:45

23. Nie jesteś niewolnikiem, ale codziennie wieczorem sprawdzasz. He he he!

Odpowiedz

25. ~jarek
0

2014-07-15 15:16:56

ja także w domu nie mam komputera , mam laptopa , a także nie mam samochodu , mam ciężarówkę :)

Odpowiedz

24. ~
0

2014-07-15 14:22:48

W ankiecie zaznaczyłem, że nie mam telefonu. Mam smartfona :-D

Odpowiedz

23. ~jarek
0

2014-07-15 13:51:34

będąc na urlopie w takich egzotykach jak Egipt czy Turcja mam nonstop wyłączony przez 2 tygodnie z wyjątkiem 5 minut przed zaśnięciem sprawdzam SMSy kto dzwonił i tyle :) , czasem jak chcę mieć spokój popołudniu lub wieczorem to też wyłączam , mam komórkę od ponad 17 lat i nigdy nie byłem jej niewolnikiem , tak samo odpoczywam od netu.

Odpowiedz

22. ~frasag
0

2014-07-15 13:09:13

A dlaczego to stacjonarni abonenci mają być lepsi? Też zróbmy im święto.Też energię zużywają.Czy to święto jest przez nich sponsorowane???

Odpowiedz

21. ~Marks
0

2014-07-15 12:57:03

Calm7 - to ty zrozum, to wszystko są bzdury, wprowadźmy np. dzień bez bramek na autostradach - to by miało sens

Odpowiedz

20. wlo
-1

2014-07-15 12:44:10

19. - ja dzisiaj ok. 20 minut miałem wyłączony telefon - bateria mi padła ;-) Myślisz, że byli na minusie? Weź lepiej poucz się matematyki jak nie masz nad czym myśleć... Przyda się - i nie do liczenia takich głupot ;-) Anie nie potrzebowałem dzwonić ani do mnie nikt nie zadzwonił w tym czasie... 20 minut - to jakby 4 po 5 minut... naprawdę minus zaliczyli jak nie wiem...

Odpowiedz

19. ~
-1

2014-07-15 12:41:44

Coś dla matematyków. Gdyby każdy mieszkaniec Polski wyłączył telefon komórkowy na 5 minut to ile operatorzorzy byliby na minusie ?

Odpowiedz

18. ~Pablo
0

2014-07-15 11:34:25

Teraz już ciężko bez komórki. Nawet nie wiem kto ze znajomych ma jeszcze telefon stacjonarny.A kiedyś było "piękne" czasy. Tarnobrzeg, przedmieścia - mój ojciec czekał długie lata na założenie telefonu. Po prostu za mało było kabli w studzience i na tym zakończyły współpracę telefony. Dopiero gdzieś pod koniec lat osiemdziesiątych założyli telefon z elektroniką w środku. To był jakiś patent z powieszeniem więcej niż jednego telefonu na linii. Minusem było to, że jak nie było prądu, to nie było też telefonu :-) No i można było zapomnieć o innych usługach niż połączenie głosowe.A żeby mieć telefon w moim nowym mieszkaniu trzeba było założyć, jak dobrze pamiętam, "komitet" z innymi lokatorami i sfinansować z góry położenie dodatkowych kabli do bloku. Później Telekomunikacja przejmowała kable w zamian dając wielomiesięczną ulgę na abonament. To była połowa lat dziewięćdziesiątych i jak się okazało działania ówczesnego monopolisty były bezprawne. Zbyt długo nie używałem - już po paru latach zrezygnowałem ze stacjonarki, bo komórki były praktyczniejsze w użyciu.

Odpowiedz

17. ~
0

2014-07-15 11:33:23

Rozwalają mnie te lewicowe święta!

Odpowiedz

16. ~Calm7
-3

2014-07-15 10:25:08

13). Lepiej przeczytaj, i zrozum to, co jest napisane np. w nr 11. :-P

Odpowiedz

15. ~Onemi
2

2014-07-15 10:23:18

Proponuje: Światowy dzień BEZ REKLAM i SPAMU. Kto za?

Odpowiedz

14. wlo
0

2014-07-15 10:18:18

Hmmm... Do skarbówki z rana dzwoniłem... Z komórki. Powinienem ze stacjonarnego? Uzależnienie? Nie - potrzeba. Jak nie z komórki to z kablowego bym zadzwonił - bo potrzebuję. Obie słuchawki leżą przede mną. Tyle, że stacjonarny służy mi do odbierania tylko i nie mam na nim opłaconych zasobów minut, więc siłą rzeczy wybieram komórkę. Proste. Żadnych podtekstów. A jeśli uzależnienie to od telefonii w ogóle.

Odpowiedz