DAJ CYNK

[Aktualizacja] Awaria Orange w okolicach Częstochowy i Opola

22.04.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5465

Ważne 5

2

Od wczorajszego popołudnia klienci Orange w dawnym województwie opolskim i częstochowskim mają problemy z nawiązywaniem połączeń.

Od wczorajszego popołudnia klienci Orange w dawnym województwie opolskim i częstochowskim mają problemy z nawiązywaniem połączeń.

Problem polega na tym, że podczas połączeń nie słychać jednej ze stron rozmowy. O awarii można dowiedzieć się m.in. z automatycznego komunikatu podczas połączenia z BOK-iem. Potwierdzają ją także czytelnicy TELEPOLIS.PL.

[Aktualizacja]
Orange poinformował TELEPOLIS.PL, że awaria została usunięta przed godziną 11:00. Przyczyną były kłopoty z węzłami teletransmisyjnymi w Opolu.

Źródło tekstu: wł

Tagi: awaria orange
Komentarze
Zaloguj się
47. ~kazik
0

2013-04-22 22:12:21

CO to jest "dawne województwo opolskie" ???

Odpowiedz

46. ~czytelnik
0

2013-04-22 16:07:13

jeśli to jest awaria to ona się ciągnie cały czas tylko w mniejszych ilościach bo często tak miałem w Orange.

Odpowiedz

45. ~
1

2013-04-22 15:23:24

@43 Nie musi płacić i nie zniża się do poziomu wyznawców fioletowych, gdzie ich wszędzie pełno.

Odpowiedz

44. ~Ja
-1

2013-04-22 15:22:36

Ale kasę brało za próbę połączenia.

Odpowiedz

43. ~hmmmm
-1

2013-04-22 14:59:03

Orange poległ a dyskusja zeszła do playa. Ciekawe ile orange płaci studentom za wypisywanie bzdur !! :/

Odpowiedz

42. ~
0

2013-04-22 14:02:30

Na szczęście do Opola jeszcze nie wjechał NetWorks i pewnie się sytuacja poprawi dla różowych i pomarańczowych.

Odpowiedz

41. ~
0

2013-04-22 14:00:00

Dla kontrastu 3miasto zoom 11. TM 211, O 311, Plus 329, Play 191. Z tym, że TM i Orange w większości przypadków ma UMTS i GSM na jednej stacji a nie jak Plus na 5 to jedna para UMTS i GSM, reszta to sam GSM. Play głównie samo UMTS, ale też duale się zdarzają w odpowiedniej ilości.

Odpowiedz

40. ~
0

2013-04-22 13:54:48

A na zoom 11 Play ma 73 stacje, TM 78, Plus 93 a Orange 61. Z tym że w Plusie to większość samotne GSM 900.

Odpowiedz

39. ~
0

2013-04-22 13:50:21

@36 Litości? Skupiłem się tylko na centrum Opola. Zoom nr 14. Poklikaj sobie w baloniki fioletowe i zobacz ile jest stacji UMTS a ile GSM i UMTS Playa? Export do pliku exel - na 34 stacje 23 to sam UMTS, reszta to UMTS2100 i GSM900. Co do samego wpisu GSM only napisałem w komentarzu @25. I nie patrzę tylko na Opole ale również na Bydgoszcz Łódź i Trójmiasto. Tak wygląda sytuacja w Play i jest całkowicie odmienna jak w W3.

Odpowiedz

38. ~
0

2013-04-22 13:40:12

To ciekawe, nie znam to na odpowiedzi w takim razie :) Mogę tylko powiedzieć o swojej, jak dzwoniłem do kumpla na telefon dual sim jakiś tam samsung. Jako jedyny zwracałem mu uwagę, że jak do niego dzwoniłem, czy na Orange czy na Play rozmawiało się z nim, jakby był na księżycu. Mówił mi, ze się czepiam bo nikt inny nie widzi problemu. Ostatnio telefon mu padł i kupił nowy - o dziwo sam przyznał, ze jest lepiej i że mnie lepiej słychać. Wielu ludzi nie zwraca uwagi na jakość połączeń. Ważna jest dla nich tylko cena. Wczoraj widziałem się ze znajomymi i widziałem, ze na moich dwóch telefonach 3G miało pod jednej kresce a jak dzwonił telefon się przerzucał na 2G. Inni nawet nie wiedzieli o tym. że mają jedną kreskę zasięgu, bo idzie się dodzwonić i wysłać smsa. W piątek dzwoniłem do Plusa bo byłem w jednym miejscu w Gdańsku gdzie 3G nieistniało w Plusie mimo że na mapie pokazuje, ze jest tam nadajnik. Osiedle nowe, które powstaje, jakieś 1tys ludzi mieszka a Oni zdziwieni że nikt inny nie zgłasza słabego 3G!!! Jak sieci mają poprawić zasięg, skoro nikt o tym im nie mówi. Facet w system spojrzał i powiedział że na 3 kierunki 3G jedzie po kilometrze. Poprosiłem go o powtórny telefon za 10 minut. Wziałem kumpla SGSIII wyciągnąłem kartę Playa, (o dziwo Play również 3G z jedną kreską a dopiero tam 2 lata temu nadajnik postawili) włozyłem swojego Plusa, wymusiłem 3G i gościu nie mógł sie do mnie dodzwonić. Gdy włączyłem dual to dopiero z nim porozmawiałem i powiedział, że się przyjrzą sytuacji.

Odpowiedz

37. ~lord
1

2013-04-22 13:39:54

awaria ludzka rzecz , ale wyznawcy p4 jadą po opie choć już mają te same ceny do all

Odpowiedz

36. ~
0

2013-04-22 13:36:19

@28. Litości, na prawdę nie wiem jak ty mogłeś zobaczyć same stacje UMTS, skoro ja wpisując przykładowo Opole, zmniejszając powiększenie do poziomu 11 widzę w górnym pasku tuż nad mapą napis "Lokalizacje: 43" przy wybranym tylko UMTS2100, "2" UMTS900 i "23" GSM900, czyli prawie co druga a nie jak napisałeś co 10-ta. Do tego żadej GSM-only, gdyż to co wskazała osoba w komentarzu #26 to jest biały niedźwiedź. Poza miastami ilość stacji UMTS-only jest jeszcze mniejsza.

Odpowiedz

35. ~pabloki
-1

2013-04-22 13:34:43

Nowe hasło:" orange-ciągle nowe problemy"

Odpowiedz

34. wlo
0

2013-04-22 13:30:17

33 - vide 29 ;-) Nie - jakieś 125 km samochodem. W linii prostej niewiele mniej w sumie. Ten inny przypadek to ok. 50 km i numery z Plusa i Ery, ale obecnie Orange (duża firma - przenosi się z kolejnymi nowymi numerami) ;-)

Odpowiedz

33. ~
0

2013-04-22 13:25:30

@32 W jednej jesteście sieci i mieszkacie blisko siebie ?

Odpowiedz