DAJ CYNK

SMS-y najlepszym sposobem na informacje w podróży

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6495

Najprostsze rozwiązania często bywają najlepsze. Z takiego założenia wychodzą podróżnicy, którzy często wykorzystują SMS-y do kontaktu z bliskimi lub przesyłania najważniejszych informacji.

W ramach projektu Szkolna Ekspedycja rodzice nastolatków nie musieli czekać, aż ich pociechy wyślą do nich informacje z wycieczek do Azji. Wietnam, Malezja, Gruzja, Indie... Trzeba też pamiętać, że samo wysłanie SMS-a z tych krajów bywa kosztowne. Organizatorzy wyjazdów postanowili sami zadbać o odpowiednie informacje dla rodziców, które były wysyłane za pomocą SMS-ów.

Zobacz: UKE opublikował Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2018 roku

Uczniowie ze Szkolnej Ekspedycji nie muszą sami wysyłać SMS-ów do domu. Wystarczy, że opiekun wycieczki skorzysta z naszej aplikacji mobilnej lub napisze na przypisany Szkolnej Ekspedycji numer odbiorczy, a wiadomość automatycznie roześle się do rodziców uczniów zapisanych na śledzenie wyprawy. Organizator dba o spokój rodziców, nie ponosząc przy tym dużych kosztów, gdy grupa podróżuje po miejscach, gdzie niełatwo o dostęp do internetu, a połączenia telefoniczne są drogie

- wyjaśnia Andrzej Ogonowski z firmy SMSAPI.

W ramach wyścigu Wyścig Autostopem 1000 osób wyruszyło autostopem z Poznania do Czarnogóry. Odpowiednia komunikacja jest bardzo ważna w tak dużym przedsięwzięciu. Stworzenie grupy na Facebooku to w dzisiejszych czasach często pierwszy pomysł. Ale nie każdy ma konto na Facebooku, a dodatkowo w grupach łatwo przegapić najważniejsze informacje. Dlatego też organizatorzy użyli w tym celu SMS-ów. Uczestnicy wyścigu otrzymywali najważniejsze informacje na temat spotkań integracyjnych lub informacji na tema tego, jak przygotować się do podróży.

Zobacz: Orange: zapłać za parkowanie SMS-em lub przez Messengera

Z podobnego rozwiązania korzystają też uczestnicy Ekspedycji Express, czyli integracyjnych wyjazdów z elementami rywalizacji. o tym jak skuteczne są powiadomienia w formie SMS-ów świadczy sytuacja, która miała miejsce na Słowacji w mieście Nitra:

Wieczorem po skończonym etapie gry uczestnicy urządzili  małą integrację na rynku. Przed godz. 20 przyszedł SMS z nowym zadaniem. Gracze musieli jak najszybciej odnaleźć drużyny, które posiadały otrzymaną wcześniej tabliczkę z taką samą literką jak oni. Na cichy rynek nagle wybiegło 180 osób i zaczęło do siebie krzyczeć. Słowacy nie mieli pojęcia co się dzieje, zrobił się straszny raban. Ktoś zadzwonił po policję w obawie przed atakiem bombowym, zamknięto nawet ulice prowadzące do rynku. Na szczęście sprawę szybko wyjaśniliśmy, ale nie spodziewaliśmy się takiego odzewu, klikając “Wyślij” w panelu. Taka potęga SMS-ów

- opowiada Tomasz Pietruszka, założyciel firmy organizującej gry Ekspedycja Express.

Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy A70 - fantastyczny ekran, pojemny akumulator i funkcjonalny interfejs

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: SMSAPI

Przewiń w dół do następnego wpisu