DAJ CYNK

Play dokonał rekonfiguracji stacji bazowych na granicy, będą nowe pasma

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Play dokonał rekonfiguracji stacji bazowych na granicy, będą nowe pasma

Rosnąca liczba uchodźców wojennych na granicy polsko-ukraińskiej to dla operatorów szczególne wzywanie. Play poinformował o działaniach związanych z poprawą jakości sieci w rejonie przygranicznym.

Na naszej wschodniej granicy nieustannie napływają uchodźcy – do tej pory przybyło ich już do Polski około 475 tysięcy, a MSZ szacuje, że w najbliższym czasie liczba ta może wzrosnąć do miliona. Na granicy są też służby i wolontariusze, wzrasta więc obciążenie sieci komórkowych.

Play poinformował, że dokonał rekonfiguracji ośmiu istniejących stacji bazowych przy granicy z Ukrainą. Ma to poprawić przepustowość fioletowej sieci, tak by była w stanie obsłużyć wzmożony ruch. Play rozdaje na granicy – w Medyce, Korczowej i Krościenku – darmowe startery, podobnie jak inni operatorzy. Taki gest tym bardziej przyczynia się do intensywnego wykorzystania sieci.

Zobacz: Play też rozdaje darmowe startery Ukraińcom

Play poinformował też, że wspólnie z UKE i pozostałymi operatorami prowadzi rozmowy, których efektem ma być udostępnienie nowych pasm częstotliwości. To jeszcze bardziej wzmocni przepustowość i stabilność sieci.

O podobnych działaniach informował wcześniej Orange, który w okolicach przejść granicznych wzmocnił zasięg i zwiększył pojemność sieci, aby zachować bezawaryjną łączność w tych newralgicznych miejscach. W Medyce Orange współpracował nad wzmocnieniem sieci z T-Mobile

Z zapowiedzi wynika, że można się spodziewać kolejnych podobnych działań operatorów. 

Zobacz: Orange wraz z T-Mobile wzmocnił zasięg i zwiększył pojemność sieci
Zobacz: PLAY NOW i PLAY NOW TV: za darmo kanał informacyjny Ukraina 24

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu