DAJ CYNK

Bezpłatny Internet dla mieszkańców Białegostoku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4156

Nowo wybrani, choć jeszcze nie zaprzysiężeni, radni Białegostoku chcą uruchomić w mieści bezpłatny dostęp do Internetu.

Nowo wybrani, choć jeszcze nie zaprzysiężeni, radni Białegostoku chcą uruchomić w mieści bezpłatny dostęp do Internetu.

Radni Komitetu Truskolaskiego, związani z ustępującym (i być może przyszłym) prezydentem miasta, wpadli na pomysł uruchomienia w Białymstoku bezpłatnego dostępu do Internetu. W tym celu miałaby zostać użyta, stworzona w ramach projektu Cyfrowy Białystok, sieć WiMax. Za realizacją projektu przemawia jego niewielka cena. Szacuje się, że całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósłby ok. 100 tys. zł.

Bezpłatny dostęp do Internetu musiałby spełniać wymagania określone przez UKE (podobnie jak Internet Aero2). W związku z tym maksymalna prędkość pobierania, jak i wysyłania danych nie mogłaby przekraczać 512 kb/s, jedna sesja nie mogłaby trwać dłużej niż 45 minut, a przerwa między sesjami musi wynosić nie mniej niż 15 minut. Dodatkowo w ciągu miesiąca, suma odebranych i wysłanych danych nie może przekroczyć 750 MB dla pojedynczego urządzenia lub zarejestrowanego użytkownika.

Mimo wszystko pomysł powinien zostać ciepło przyjęty biorąc pod uwagę fakt, że Białystok jest uważany za miasto studenckie i duża ilość młodych mieszkańców miasta z pewnością chętnie skorzystałaby z darmowego dostępu do Internetu.

Źródło tekstu: bialystokonline; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu