DAJ CYNK

Samsung ma patent na wyświetlacz z odwrotnym notchem

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6152

Samsung patentuje odwrotnego notcha

Samsung wyśmiewał duże wcięcia w ekranie, odkąd tylko pojawiły się one w iPhone'ie X. W międzyczasie Koreańczycy opatentowali coś, co wygląda jak odwrotny notch.

Gdy wcięcia w ekranie pojawiły się po raz pierwszy, wiele osób twierdziło, że zaburzają one symetrię telefonu. Jedną z odpowiedzi na to narzekanie były projekty z ekranem z dwoma wcięciami - na górze i - dla zachowania symetrii - na dole. Na szczęście takie rozwiązanie się nie przyjęło. Teraz dowiadujemy się, że Samsung zaprojektował coś, co wygląda jak odwrotny notch i jeszcze to opatentował.

Zobacz: Patenty Samsunga: telefon z dwoma wyświetlaczami
Zobacz: Samsung patentuje telefon z rozsuwanym ekranem. Czy tak będzie wyglądał Galaxy S11?
Zobacz: Samsung patentuje smartfon z klapką i składanym ekranem

Mniej więcej rok temu Samsung złożył wniosek patentowy w KIPO (Korean Intellectual Property Office - Koreański Urząd Własności Intelektualnej), który zatwierdził patent we wrześniu tego roku. Dotyczy on konstrukcji wyświetlacza i jego opis nie jest zbyt bogaty w treść:

Niniejszy projekt jest modułem wyświetlacza z panelem wyświetlacza przymocowanym z tyłu okna przedniej pokrywy w smartfonie. Okno zakrywające zawiera wystającą część w górnej środkowej części i dopasowaną do wystającej części urządzenia. Umieszczając tam aparaty, głośniki itp., można zmaksymalizować rozmiar ekranu do prostokątnego kształtu.

Serwis LetsGoDigital przygotował na tej podstawie obraz pokazujący, jak opatentowany przez Samsunga pomysł mógłby wyglądać. Jak Wam się to podoba? Czy nie lepiej zrobić po prostu smartfon z szerszą ramką nad wyświetlaczem, co było z powodzeniem stosowane przez wiele lat i przez niektórych producentów nadal jest?

Zobacz: Samsung Galaxy S10 zhakowany przez... folię ochronną
Zobacz: Pixel 4 oraz Pixel 4 XL oficjalnie. Bez rewolucji, ale solidnie
Zobacz: Spór HMD Global i Google o ... ukrycie wcięcia. Czy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu