DAJ CYNK

Samsung patentuje telefon z rozsuwanym ekranem. Czy tak będzie wyglądał Galaxy S11?

msnet

Sprzęt

Nowy patent Samsunga sugeruje, że koreański producent planuje wprowadzić na rynek rozsuwany smartfon. Dzięki wysuwanej części ekranu, jego powierzchnia zwiększy się o 25%. Tak mógłby wyglądać przyszły flagowiec koncernu, na przykład Galaxy S11(+).

Pod koniec sierpnia opublikowano wniosek patentowy, który Samsung złożył w tym roku w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (United States Patent and Trademark Office). Pokazuje on kompaktowe urządzenie, które można rozsunąć do większych rozmiarów, powiększając przy okazji o około 25% ekran powierzchnię ekranu. Ten w części wysuwanej jest zaokrąglony na bokach, podobnie jak ma to miejsce w ostatnich flagowcach Samsunga.

Zobacz: Samsung Galaxy Note10 - test telefonu prawie doskonałego
Zobacz: Galaxy Note10 w Korei Południowej: w 25 dni sprzedano milion sztuk flagowych Samsungów
Zobacz: Evan Blass: Samsung Galaxy One zamiast S11 i Galaxy Fold zamiast... Galaxy Note'a

Ze szkiców patentowych wynika, że rozsunięcie urządzenia jest także konieczne do skorzystania z tylnego aparatu fotograficznego. Gdy jest on nie używany, złożenie smartfonu chroni go przed zabrudzeniami oraz przypadkowym zarysowaniem powierzchni obiektywów. Nad wyświetlaczem pozostało za to sporo miejsca na obiektyw przedniego aparatu, czujniki oraz głośnik słuchawki.

Na podstawie szkiców serwis LetsGoDigital stworzył rendery smartfonu, który mógłby być przyszłym modelem Galaxy S11 lub innym flagowcem Samsunga. Napiszcie w komentarzach, co myślicie o takim pomyśle. Kupilibyście smartfon z rozsuwanym ekranem?

Zobacz: Motorola RAZR 2020 - podwójnie wyginana klapka. Nowe szkice patentowe
Zobacz: LG patentuje ciekawy składany smartfon
Zobacz: Samsung patentuje smartfon z klapką i składanym ekranem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu