DAJ CYNK

Samsung patentuje smartfon z klapką i składanym ekranem

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7263

Koreańskie media donoszą, że Samsung pracuje nad składanym ekranem. Ma on trafić do smartfonu z klapką, który może być konkurencją dla Motoroli Razr, która ma zostać wskrzeszona jeszcze w tym roku.

W przeciwieństwie do Motoroli RAZR, która ma być wyposażona w składany ekran Sharpa (z poniższego filmu) o przekątnej 6,2 cala, wyświetlacz Samsunga będzie większy. Zaoferuje przekątną 6,7 cala. Jego produkcja ma ruszyć w listopadzie, tak aby był gotowy na umieszczenie go w pierwszych smartfonach na wiosnę 2020 roku.

Zobacz: Motorola RAZR V4 - wideo pokazuje jak może działać składany smartfon

Samsung posiada też patent na nową wersję składanego smartfonu z klapką. Najciekawszym punktem konstrukcji jest punkt zgięcia, który jest dosyć długi. Dzięki temu możliwe będzie składanie konstrukcji w różny sposób. Tak aby np. nie zasłaniać aparatu, co pozwoli na wykonywanie zdjęć zwykłych lub selfie z podglądam na ekranie, albo też będzie można zasłonić aparat, odsłaniając przy tym głośnik. Z kolei rozłożony smartfon wyglądałby bardzo zwyczajnie, jak niemal każdy innym model. Przynajmniej z przodu obudowy.

Zobacz: Jeszcze nie wrócił właściwy Galaxy Fold, a Samsung pracuje nad Galaxy Fold Z

Oczywiście to na razie tylko patenty. Na razie producenci, w tym głównie Samsung, muszą udowodnić, że składane smartfony w ogóle da się wprowadzić na rynek i można z nich normalnie korzystać.

Zobacz: Amerykański T-Mobile nie będzie sprzedawać Samsunga Galaxy Fold
Zobacz: Huawei Mate X - lepsze podzespoły, ta sama cena

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu