DAJ CYNK

Motorola RAZR 2020 - podwójnie wyginana klapka. Nowe szkice patentowe

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10921

Motorola RAZR 2020

O reaktywacji Motoroli RAZR w nowym wydaniu mówi się już od dawna, a spekulacji, plotek i domysłów na ten temat powstało już tyle, że łatwo się w nich pogubić. Nowe światło na sprawę rzuca (a może jeszcze bardziej ją gmatwa?) dokumentacja patentowa Lenovo. Szkice przedstawiają rozkładaną konstrukcję, która mogłaby wejść na rynek jako nowa Motorola RAZR.

Do patentu Lenovo dotarł jak zawsze niezawodny pod tym względem serwis LetsGoDigital, który przygotował też rendery na podstawie szkiców i opisu. Patent został złożony w amerykańskim biurze USPTO i opisuje „elastyczne urządzenie elektroniczne”. Patent opublikowano w bazie danych USPTO 10 września 2019 r. i został również włączony do globalnej bazy danych projektu WIPO (Światowego Biura Własności Intelektualnej). Zawiera 14 szkiców produktu. 

Zobacz: Motorola RAZR na Święta. Smartfon zadebiutuje w grudniu
Zobacz: Motorola RAZR V4 pozuje do zdjęć z zestawem akcesoriów

Jak wynika z dokumentacji, domniemana Motorola RAZR 2020 to smartfon z elastycznym ekranem, który można będzie składać i rozkładać nie na boki, jak Galaxy Fold czy Mate X, ale wzdłuż, od góry do dołu. W ten sposób konstrukcja oddałaby ducha dawnego modelu RAZR. To akurat nic nowego, ale co ciekawe, projektanci przewidzieli nie jeden, a dwa punkty zgięcia, co pozwoliłoby składać telefon na różne sposoby, w zależności od potrzeb użytkownika. Jeden z tych punktów znajduje się w połowie, co umożliwiłoby całkowite  „zamknięcie klapki”, drugi natomiast powyżej polowy dolnej części, co po zgięciu zostawiłoby kawałek widocznego ekranu.

Motorola RAZR 2020

Tak pomyślany smartfon po rozłożeniu nie zamieniłby się w mini tablet, jak Galaxy Fold, lecz pozostałby bliższy tradycyjnym smartfonom - prawdopodobnie ekran po rozłożeniu osiągałby przekątną 6,2 lub 6,5 cala. Zaletą takiego rozwiązania byłyby niewielkie rozmiary i ciężar.

Zobacz: Nowa Motorola RAZR istnieje i zmierza do amerykańskiej sieci Verizon
Zobacz: Evan Blass: Samsung Galaxy One zamiast S11 i Galaxy Fold zamiast... Galaxy Note'a

Niestety w tym konkretnym projekcie nie przewidziano miejsca na zewnętrzny wyświetlacz, ale należy pamiętać, że są to tylko ogólne szkice patentowe, które przedstawiają ramowe założenia, a nie szczegółowy wygląd gotowego produktu. Z drugiej strony możliwy jest też wariant, że funkcję zewnętrznego wyświetlacza przejąłby fragment głównego ekranu po złożeniu telefonu niesymetrycznie, wzdłuż dolnej linii.

Zobacz: Opinie: Samsung Galaxy Fold [wideo]

Motorola RAZR 2020

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu