DAJ CYNK

Patenty Samsunga: telefon z dwoma wyświetlaczami

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5452

A gdyby Galaxy S11 miał dwa ekrany i aparat fotograficzny tylko z jednej strony? Prawdopodobnie tak nie będzie, ale Samsung zgłosił wniosek patentowy z takim urządzeniem.

Niedługo na światowe rynki trafi smartfon Nubia Z20. Jego cechą charakterystyczną jest dodatkowy wyświetlacz umieszczony na tylnym panelu. Może on służyć między innymi do pokazania podglądu z aparatu fotograficznego podczas robienia zdjęć typu selfie. Dzięki temu Nubia ma z przodu ekran bez wcięć, nie ma tu także potrzeby stosowania wysuwanego mechanizmu przedniego aparatu, ponieważ przedniego aparatu tu nie ma. Jest tyko ten z tyłu.

Zobacz: Nubia Z20: 14 października na światowe rynki trafi telefon z dwoma ekranami i potrójnym aparatem
Zobacz: LG patentuje trzyczęściowy zginany telefon z dwoma wyświelaczami

Podobna koncepcja chodzi po głowie projektantów Samsunga, czego efekty widać w zgłoszeniu patentowym koreańskiego producenta, który został już w czerwcu 2018 roku złożony w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO - United States Patent and Trademark Office), a 10 września tego roku opublikowany. Na podstawie szkiców dołączonych do wniosku, serwis LetsGoDigital przygotował wizualizacje, które pokazują, jak smartfon marki Samsung z podwójnym ekranem mógłby wyglądać.

Nie ma gwarancji, że Samsung kiedykolwiek skorzysta z tego patentu, a już szczególnie w przypadku flagowych modeli. Ale może taki eksperyment zostanie kiedyś przez Koreańczyków wykonany w serii Galaxy A. Tam pojawił się na przykład rozsuwany Galaxy A80, w którym aparat fotograficzny obraca się, by stać się aparatem do selfies.

Zobacz: Samsung patentuje telefon z rozsuwanym ekranem. Czy tak będzie wyglądał Galaxy S11?
Zobacz: Samsung patentuje smartfon z klapką i składanym ekranem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu