DAJ CYNK

Nowe informacje na temat aparatów iPhone'a 11 i iOS 13

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8840

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat aparatów w nadchodzących smartfonach Apple'a oraz systemu iOS 13. Źródła tych informacji - kanał na YouTubie EverythingApple oraz Max Weinbach wielokrotnie dostarczały już sprawdzonych informacji na temat iPhone'ów.

Zmiany w aparatach

Możemy być już pewni, że tegoroczne najmocniejsze modele iPhone'ów zaoferują potrójny aparat główny, składający się z aparatu standardowego, szerokokątnego oraz teleobiektywu odpowiedzialnego za zoom. W aparacie szerokokątnym zabraknie optycznej stabilizacji obrazu. Ta funkcja ma być zachowana dopiero na 2020 rok. Stabilizację znajdziemy tylko w aparacie standardowym i teleobiektywie. Aparat szerokokątny zaoferuje 120-stopniowe pole widzenia, które możemy uznać za dosyć standardowe na rynku mobilnej fotografii.

Zobacz: Brytyjski UOKiK nakazuje Apple informować użytkowników o zmianach w wydajności telefonów po aktualizacji

Nowością ma być dioda doświetlająca. Sam rozmiar LED-a zostanie bez zmian, ale ma on oferować jaśniejsze światło oraz obejmować doświetleniem większy obszar nich dotychczas.

Niektóre zmiany będą niewidoczne gołym okiem, przynajmniej do momentu wykonania zdjęcia. Chodzi o układ ISP, odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu. Tutaj niestety nie znamy jeszcze żadnych szczegółów poza tym, że w smartfonach ma pojawić się funkcja Smart HDR.

Zobacz: Apple zaskoczył nową linią MacBooków Pro 2019. Nowe procesory i kolejna zmiana klawiatury

Nowości w iOS 13

Nowa wersja mobilnego systemu Apple'a ma zaoferować ciemny motyw. Nie będzie on ograniczony tylko do wyglądu interfejsu i aplikacji systemowych, ale również będzie można go zastosować w aplikacjach firm trzecich. Dziwną decyzją jest jednak chęć skupienia się na głębokiej szarości, zamiast wykorzystania całkowitej czerni, do czego idealnie nadają się ekrany OLED.

Zobacz: Nowe informacje na temat tegorocznych iPhone'ów. Będą kwadratowe aparaty i dużo kolorów

iOS 13 będzie się uczyć zachowania użytkownika. To coś, co obecnie oferuje np. najnowsza wersja EMUI w smartfonach Huaweia. Na podstawie obserwacji nawyków użytkownika, iPhone'y będą w stanie lepiej zarządzać pamięcią RAM, wstępnie ładując niektóre aplikacje w celu ich uruchomienia. Np. jeśli smartfon zauważy, że codziennie rano uruchamiamy Facebooka, to będzie on co rano wstępnie ładowany w oczekiwaniu na włączenie.

Zobacz: Sprzedaż iPhone'ów ciągle spada. Apple pokazuje wyniki finansowe za I kwartał 2019 roku

Złą wiadomość mamy dla osób, które lubią łamać system w iPhone'ach. Przeprowadzenie tzw. jailbreake'u ma być jeszcze trudniejsze niż do tej pory.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: EverythingApple; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu