DAJ CYNK

Nowe informacje na temat tegorocznych iPhone'ów. Będą kwadratowe aparaty i dużo kolorów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7169

W sieci pojawiły się kolejne informacje, które potwierdzają kwadratowy moduł aparatyu w tegorocznych, flagowych iPhone'ach 11 i 11 Max. Skromniej wyposażony iPhone 11R zaoferuje szeroki wybór kolorów obudowy.

Układy Apple A13 już w produkcji

Ruszyła masowa produkcja układów Apple A13, które będą motorem napędowym tegorocznych smartfonów Apple'a. Już w kwietniu z linii produkcyjnych zjechały pierwsze, testowe chipy, a docelowa produkcja wystartowała w maju. Czego możemy się po nich spodziewać? Zapewne jak co roku - wyższej wydajności i większej energooszczędności, co będzie miało przełożenie na dłuższy czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

Cały czas nie wiadomo jak będą się nazywać tegoroczne smartfony Apple'a. Modele o nazwie kodowej D43 i D44 będą urządzeniami flagowymi, nazywanymi obecnie iPhone XI i XI Max lub 11 i 11 Max. Słabszy model o oznaczeniu N104, to analogicznie iPhone XI R lub 11R.

Zobacz: Apple chce, żeby ścieżka rowerowa w Niemczech miała inne logo

Kwadratowy moduł aparatu wydaje się pewny

Po raz kolejny został potwierdzony kwadratowy moduł aparatów w najmocniejszych tegorocznych iPhone'ach. Tym razem jest to projekt pokrowców, które podobnie jak wszystkie wcześniejsze schematy obudów, pokazują obecność trzech aparatów. Ich układ to zapewne obiektyw szerokokątny, obiektyw ultra-szerokokątny oraz teleobiektyw, odpowiedzialny za zoom. Obudowy nowych modeli mają też być cieńsze od poprzedników. O całe pół milimetra.

Zobacz: Qualcomm ujawnia ile pieniędzy dostanie za dostawy modemów 5G dla smartfonów Apple

Bezprzewodowy powerbank

Nie zabraknie też funkcji bezprzewodowego ładowania innych urządzeń. To coś, co zapoczątkował Huawei i obecnie stosuje również Samsung. Wystarczy, że do tyłu smartfonu przyłożymy dowolne urządzenie obsługujące bezprzewodowe ładowanie, a smartfon naładuje je energią własnego akumulatora. Ale nie możemy zapominać, że to Apple, więc funkcja może zostać ograniczona wyłącznie do ładowania słuchawek AirPods oraz zegarka Apple Watch.

Zobacz: Apple może w końcu zacząć sprzedawać iPhone'y z szybką ładowarką

Kolorowo

Kolory iPhone'a XR

iPhone 11R ma być dostępny w aż sześciu wariantach kolorystycznych. Nowymi barwami będą zielony i lawendowy, które zastąpią wariant czerwony i koralowy. Dołączą one do wersji białej, czarnej, żółtej i czerwonej.

Najsłabszy z tegorocznych iphone'ów ma być wyposażony w ekran LCD o przekątnej 6,1 cala.

Kolorowo będzie też w przypadku dwóch pozostałych modeli, ale za sprawą dedykowanych pokrowców. Te mają być dostępne w kolorze białym, czarnym, czerwonym, liliowym, miętowym oraz żółtym.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: PhoneArena;

Źródło tekstu: Bloomberg; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu