DAJ CYNK

Apple chce, żeby ścieżka rowerowa w Niemczech miała inne logo

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 10307

18 maja bieżącego roku ma się odbyć w Niemczech otwarcie 70-kilometrowej ścieżki rowerowej nad rzeką Rhein-Sieg-Kreis. Apple stwierdził, że logo ścieżki jest za bardzo podobne do jego własnego i zażądał zaprzestania korzystania z niego.

Apple dba o posiadane przez siebie znaki towarowe oraz handlowe i od czasu do czasu wytacza ciężkie działa w postaci prawników i pozwów sądowych przeciwko podmiotom, które - zdaniem amerykańskiego giganta - naruszają jego dobro materialne. Ofiarą takiego działania może się stać jabłkowa ścieżka rowerowa w Niemczech, która ma zostać otwarta 18 maja bieżącego roku przez związek turystyczny Rhein-Voreifel.

Zobacz: Chińska firma odzieżowa oskarża Apple o kradzież znaku towarowego
Zobacz: Apple dalej szaleje - teraz chce unieważnienia znaku Fresh24.pl

Główną atrakcją nowej ścieżki rowerowej mają być malownicze krajobrazy, a także ogrody warzywne i sady znajdujące się po drodze - stąd nazwa Apfelroute. Do projektu, który jest finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, zastrzeżenia ma firma Apple. Amerykański gigant twierdzi, że logo ścieżki rowerowej jest zbyt podobne do jego własnego.

Co ciekawe, logo zostało już zatwierdzone przez Niemiecki Urząd ds. Patentów i Znaków Towarowych (GPTO) i jest obecnie używane na ścieżce rowerowej. Prawnicy reprezentujący firmę Apple sprzeciwili się decyzji GPTO i wysłali list do Rhine-Voreifel z żądaniem zaprzestania jego używania. Zgodnie z jego treścią, owoc na logo Apfelroute wygląda, jakby było nadgryzione z tej samej strony, co jabłko w logo Apple'a, podobny jest też zielony listek.

Zobacz: Qualcomm ujawnia ile pieniędzy dostanie za dostawy modemów 5G dla smartfonów Apple
Zobacz: Sprzedaż iPhone'ów ciągle spada. Apple pokazuje wyniki finansowe za I kwartał 2019 roku

A jak Wy uważacie - czy logo Apfelroute jest zbyt podobne do nadgryzionego jabłka Apple'a?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu