DAJ CYNK

Facebook będzie miał swojego smartwatcha?

Arkadiusz Bala

Sprzęt

Facebook szykuje smartwatcha

Według nieoficjalnych doniesień Facebook ma szykować swojego własnego smartwatcha. Ma on być głęboko zintegrowany z usługmai internetowego giganta.

Pogłoski o nowym sprzęcie Facebooka pojawiły się na portalu The Information. Zgodnie z opublikowanym artykułem firma Marka Zuckerberga miałaby być zainteresowana stworzeniem własnego smartwatcha, żeby wykorzystać potencjał tego segmentu rynku, który postrzega jako jeden z największych zaraz po smartfonach.

Czym miałby się charakteryzować inteligentny zegarek od Facebooka? Przede wszystkim głęboką integracją z usługami społecznościowymi giganta, głównie komunikatorami. Warto przypomnieć, że Facebook ma pod swoją kontrolą trzy spośród najpopularniejszych usług tego typu (Messenger, WhatsApp, Instagram), w związku z czym możliwość komfortowego korzystania z nich z poziomu smartwatcha rzeczywiście może być istotnym atutem dla potencjalnych klientów.

Jeśli chodzi o konkrety, na razie mamy ich niewiele. Według plotek urządzenie ma pracować pod kontrolą zmodyfikowanego Androida, jednak nie jest wykluczone, że w przypadku kolejnych generacji producent zdecyduje się zastąpić go autorskim systemem Facebook OS. Ponadto smartwatch ma posiadać pakiet funkcjonalności związanych z monitorowaniem aktywności fizycznej, a także łączność komórkową.

Zegarek Facebooka do sprzedaży miałby trafić najwcześniej w 2022 roku. Czy tak się stanie i - co ważniejsze - czy ma szansę odnieść sukces? Na ten temat będziemy mogli dywagować, kiedy poznamy więcej informacji na jego temat.

Zobacz: Facebook atakuje Apple'a przy użyciu... nieprawdziwych danych
Zobacz: Facebook z dużymi zyskami w 2020

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pexels

Źródło tekstu: The Information, Android Police