DAJ CYNK

T-Mobile ponownie się chwali, że ma najlepszą sieć w Polsce

06.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12926

Ważne 6

17

Po raz czwarty z rzędu T-Mobile wygrał badania jakości sieci i zdobył certyfikat Best in Test 2017 w zleconym przez siebie badaniu.Po raz czwarty z rzędu T-Mobile wygrał badania jakości sieci i zdobył certyfikat Best in Test 2017 w zleconym przez siebie badaniu.

Niezależna firma P3 Communication po raz czwarty przeprowadziła na zlecenie sieci T-Mobile badanie jakości sieci komórkowych w Polsce, w którym pod uwagę wzięto czterech największych operatorów. Badano jakość połączeń głosowych oraz usług transmisji danych w trzech obszarach: największe miasta (Cities), miejscowości (Towns) i drogi (Roads) - mapka poniżej.Zdobyć można było maksymalnie 1000 punktów. Najlepszy wynik, po raz czwarty z rzędu, osiągnął T-Mobile - 876 punktów (o 46 punktów więcej, niż w 2016 roku). Jest to najlepszy w historii wynik osiągnięty w Polsce w badaniach P3 Communication.

Choć to truizm, to bez dobrej sieci nie ma mowy o dobrych usługach. T-Mobile chce świadczyć najlepsze i mamy infrastrukturę, która na to pozwala - powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska. Dzięki najlepszej sieci mogliśmy zaoferować klientom m.in. Supernet video i Internet domowy FMS. To właśnie oferta, wspierająca ją sieć oraz coraz większe skupienie na kliencie pozwoliły nam odwrócić rynkowe trendy i ponownie zyskiwać klientów.

T-Mobile osiągnął też najlepsze wyniki w obu badanych kategoriach: 346 punktów na 400 w połączeniach głosowych i 529 punktów na 600 możliwych w transmisji danych, a także na wszystkich obszarach, w których prowadzono badania. Wyniki przedstawia tabela poniżej.W przypadku połączeń głosowych w badaniu Best in Test brane są pod uwagę: jakość połączeń głosowych (zgodnie ze standardem metody POLQA), procent zerwanych połączeń oraz skuteczność i czas zestawienia połączeń. W tym roku różnice w wyniku końcowym w tej części badania wynikały przede wszystkim z różnic w czasie zestawiania połączenia, w czym najlepszy okazał się T-Mobile zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach oraz na drogach. Pozostałe wyniki były bardzo zbliżone w zasadzie u wszystkich czterech operatorów (z nielicznymi wyjątkami).Operatorzy w Polsce oferują usługi głosowe na obszarze blisko 100% populacji, dlatego przewagę nad konkurencją uzyskujemy głównie w zakresie jakości usług. Dlatego tak istotne jest dla nas wdrażanie najnowszych technologii oraz projekty optymalizacji sieci, szczególnie w obszarach, gdzie najtrudniej zachować ciągłość usług, czyli w centrach miast, ze względu na częste przełączanie pomiędzy nadajnikami, czy na autostradach z uwagi na wysokie prędkości i tłumienie sygnału przez samochody - powiedział Thomas Lips, członek zarządu, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji T-Mobile Polska.

Podczas badania jakości transmisji danych realizowano kilka scenariuszy obejmujących: ściąganie i wysyłanie danych, wyświetlanie stron WWW statycznych, HTTP i HTTPS oraz odtwarzanie filmów w serwisie YouTube. T-Mobile może się pochwalić najwyższą procentową dostępnością sieci przekraczającą 99% w miastach i miejscowościach oraz 96% na drogach, nie dając się wyprzedzić w żadnej kategorii konkurencji (szczegółowe zestawienie wyników w trzech tabelach na końcu wiadomości oraz w załączniku). W zakresie jakości usług transmisji danych T-Mobile uzyskał najlepszy wynik całkowity, a także najlepsze wyniki cząstkowe, wygrywając we wszystkich analizowanych scenariuszach oraz w każdym z obszarów, w których realizowane były badania, czyli największych miastach, miejscowościach i na drogach.Klienci mają coraz większe oczekiwania związane z transmisją danych. Popularność serwisów streamingach w połączeniu z rosnącą jakością materiałów video, a co za tym idzie ilością konsumowanych danych, może być wyzwaniem dla sieci - skomentował Thomas Lips. Kluczowe jest, aby przewidywać zapotrzebowanie klientów i z odpowiednim wyprzedzeniem inwestować w kompleksowy rozwój sieci, która nie tylko pozwoli na obsłużenie rosnącego ruchu, ale pozwoli na dalszy rozwój i poprawę jakości usług.

Firma P3 Commucation w czasie badania realizowała dwa scenariusze związane z przesyłaniem danych: ściąganie pliku o wielkości 3 MB oraz wysyłanie pliku 1 MB. W obu przypadkach T-Mobile uzyskał najkrótszy czas trwania sesji. Operator uzyskał także najwyższy odsetek skutecznych prób otworzenia stron WWW we wszystkich obszarach badania. W scenariuszu powiązanym z otwieraniem stron WWW łączono się z popularnymi stronami HTTPS i HTTP, takimi jak Allegro.pl, booking.com, interia.pl, fakt.pl, gemiuss.com, hm.com i wp.pl. T-Mobile miał najwyższy procent udanych akcji, a także podobnie jak w przypadku stron statycznych najkrótszy czas do przesłania pierwszego bajta i największą ilość danych przesłanych w pierwszej sekundzie połączenia. Przy odtwarzaniu plików video w serwisie YouTube T-Mobile uzyskał najwyższy odsetek udanych prób.

Szczegółowe wyniki badania jakości transmisji danych przedstawiają poniższe tabele. Zawierają one dane kolejno z największych miast, miejscowości oraz dróg.


Badanie jakości transmisji danych - największe miasta


Badanie jakości transmisji danych - miejscowości


Badanie jakości transmisji danych - drogi

Badanie Best in Test realizowane jest przez niezależną firmę P3 Communication, która co roku na zlecenie Deutsche Telekom przeprowadza badanie porównawcze sieci komórkowych w Polsce. Celem badania jest określenie jakości usług głosowych i transmisji danych operatorów infrastrukturalnych w Polsce. Do realizacji badania wykorzystano samochody pomiarowe, które wykonują jednocześnie dla wszystkich sieci próbne połączenia telefoniczne i realizują scenariusze z wykorzystaniem transmisji danych. Tzw. drive testy objęły swoim zasięgiem 16 dużych miast, 34 miejscowości oraz łączącą je sieć drogową. W czasie 21 dni pomiarowych wykonano ponad 9000 połączeń głosowych i pond 2600 zdarzeń transmisji danych na każdego z operatorów.

Zobacz: Certyfikat "Best in Test 2017" dla T-Mobile Polska

Źródło tekstu: T-Mobile, wł

Komentarze
Zaloguj się
97. ~Anna
0

2018-09-03 17:25:51

A co sądzicie o sieci typu wRodzinie? Mają teraz pakiet 60 dni za 30zł i w sumie w nim to za co w innych sieciach płaci się dwa razy więcej. Ale nie wiem jak z zasięgiem i takimi sprawami.

Odpowiedz

96. ~Niezadowolony
0

2017-12-25 11:04:47

Wcześniej poprawcie zasięg

Odpowiedz

95. ~maniek
0

2017-12-12 09:41:14

@93: żebyś się nie posrał w obronie tej swojej sieci :lol: Skąd się tacy zawistni fanatycy biorą, którzy zabiliby Cię za to ze masz telefon w innej sieci :lol: Ja tam dobrze wiem o czym pisze i przeczytaj moją wypowiedź jeszcze raz. Bo ja o kwiatach a Ty o dywanie :-D PS. Mam akurat telefon w T-Mobile (służbowy) i w Plusie (prywatny) - internet działa tak samo na obu telefonach. Różnice sięgają tylko kilku Mb/s podczas testów i co dziwne na "plusowym skansenie" jest zazwyczaj (nie zawsze) nieco szybszy. A testów nie wykonuje na dennym speedtest.net tylko poprzez pobieranie plików wielkości 5GB z niezależnych serwerów ftp.

Odpowiedz

94. wlo
0

2017-12-08 14:29:48

93 - wiesz... Przyzwoicie to Plus od zawsze działa ;-)

Odpowiedz

93. ~gość
0

2017-12-08 14:20:45

@92 A co mnie to obchodzi chłopie? Sieć ma działać przyzwoicie i T-mobile tak działa, a plus nie. Nieważne jak to robią i kto lub co zamula skansen plusa, ważne że w każdym speedteście od dłuższego czasu zamieniają się tylko ostatnim miejscem z plejem.Poza tym bredzisz okutnie, T-mobile współdzieli podstawowe pasmo LTE1800 z Orange, mają współdzielone 15MHz i obie te sieci działają na tym lepiej niż taki plus na 20MHz pasma L1800 które ma na wyłączność. Więc o czym bredzisz?Oczywiście że plus jest denny i jest najgorszą siecią w Polsce obecnie.

Odpowiedz

92. ~Maniek
0

2017-12-08 13:21:44

@89:Założę się że jakby przez sieć Plusa przechodziło tylko tyle danych co przez sieć T-Mobile to prędkość neta w Plusie biłaby na głowę T-Mobile - tyle jest warte to jego zaawansowanie techniczne ;-) Co Ty chłopie porównujesz w ogóle? Plus przesyła więcej danych niż T-Mobile i Orange razem wzięci - przy takim obciążeniu sieci średnią prędkość neta ma w zasadzie niewiele gorszą od T-Mobile :lol:

Odpowiedz

91. ~
-2

2017-12-07 15:04:41

@89 To jest najlepszy post w tym całym temacie. I tak dokładnie to wyglada.

Odpowiedz

90. ~Dejta spokuj
1

2017-12-07 13:49:08

Wystarczy się przejechać koleją na trasie Kielce - Skarżysko-Kamienna i Skarżysko-Kamienna - Sandomierz, by zaznać tej niemieckiej "jakości". Niech korpo wyrobnicy w końcu zrozumieją, że ładowanie kasy w kieszeń celebrytów nie polepszy im zasięgu, ani jakości. Dobry projekt obroni się sam.

Odpowiedz

89. ReVoLTEa
-3

2017-12-07 13:47:09

T-mobile technicznie jest najlepsze i co do tego nie ma wątpliwości, taki plus długo nie będzie w stanie technicznie dogonić T-mobila w tej sieci się nic nie dzieje, ta kosmetyka te pozorne mikroruchy to takie wymuszone przez konkurencję działania w plusie żeby to wogóle jako tako działało, wszystkie uśrednione speedtesty pokazują comiesięcznie miejsce T-mobile i plusa. Plus jedynie zamienia się ostatnim miejscem z plejem. Ich LTE to jest dramat.Natomiast jeżeli chodzi o obsługę klienta, działanie platformy do obsługi to T-mobile można określić jednym tylko słowem - dno.Co do wyboru sieci przez klienta takiego standardowego polskiego który nie żyje telepolisem i nic go nie obchodzi technika to wygląda to tak:Za ile mam to i to? Za tyle. O! Najtaniej, biorę.Potem zaczyna się narzekanie, nie mam tego, nie działa to , wolny internet.... no ale 9,90 miesięcznie! Złoty interes!Ludzie świadomi technicznie dokonują inaczej wyborów, najpierw jakość i dostępność sieci, potem cena.

Odpowiedz

88. darekka
0

2017-12-07 12:40:23

Wynik sprzed chwili na B618 i only LTE800

Odpowiedz

87. darekka
0

2017-12-07 12:38:57

Powiat parczewski z zasięgiem zero problemu.

Odpowiedz

86. ~
0

2017-12-07 12:26:30

@85, o jakiej dokładnie miejscowości mówisz, bo lubelskie to spory obszar obejmuje. Akurat też mieszkam w tym województwie i nie mogę potwierdzić tego co piszesz a dotyczy to miejscowości oddalonej o 15km od Lublina.

Odpowiedz

85. darekka
0

2017-12-07 12:23:48

Jesli mowa o lubelskim to muszę zaprzeczyć-jest zasięg, a net szybki(zawsze ponad 40/20Mb na samym LTE800).

Odpowiedz

84. ~Xx
0

2017-12-07 12:19:58

Zapraszamy na wschód, tam T-Mobile ma beznadziejny zasięg

Odpowiedz

83. ~R.
2

2017-12-07 12:05:29

@77. ~ Poniewaz nie jest najtansza? Obrazek ze sklepu, sam bylem swiadkiem: matka mowi do dziecka, nie kupimy tych ciasteczek, bo sa za drogie - kupimy inne. I zamiast ciasteczek za cale, niebagatelne 3 zlote i 80 groszy (z dosc dobrym skladem), id*otka kupila faktycznie tansze, ale z syropem glukozowo-fruktozowym. Wspolczucie dla dziecka, bo to sie dobije na jego zdrowiu. Z Polska C nie pogadasz, to de*ile.

Odpowiedz