DAJ CYNK

Światłowód Fiberhost dociera do miliona gospodarstw domowych

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Fiberhost światłowód milion gospodarstw domowych

Fiberhost chwali się, że jego otwarta sieć światłowodowa dociera już do miliona gospodarstw domowych. Za cztery lata zasięg sieci ma się podwoić.

Fiberhost od 2010 roku buduje sieci światłowodowe, a od 5 lat udostępnia na nich usługi w modelu otwartym. Obecnie operator współpracuje z ponad setką dostawców usług detalicznych, dając konsumentom możliwość wyboru oferty spośród zarówno największych firm, jak i lokalnych dostawców.

Firma buduje swoją sieć w 8 województwach, 202 powiatach oraz w ponad 790 gminach. Łączna długość sieci operatora wynosi 42295 km (więcej niż obwód Ziemi wzdłuż równika) i ciągle rośnie. Do 2026 roku Fiberhost chce osiągnąć kolejny krok milowy, czyli liczbę 2 milionów gospodarstw domowych w zasięgu otwartej sieci światłowodowej spółki.

Misją Fiberhost jest włączenie cyfrowe jak największej grupy osób w kraju. Od 12 lat budujemy sieci światłowodowe, a od 5 lat udostępniamy je dostawcom usług. W ten sposób dajemy mieszkańcom obszarów, w których działamy, dostęp do najlepszej technologii Internetu oraz możliwość wyboru najlepszego dostawcy. Biorąc pod uwagę liczbę 1 mln gospodarstw domowych w zasięgu naszej sieci mogę śmiało stwierdzić, że jako Fiberhost przyczyniamy się do zmiany cyfrowego obrazu naszego kraju. Co więcej, to bardzo ważne zadanie realizujemy w gronie znakomitych profesjonalistów,  z którymi mam przyjemność współpracować.

– powiedziała Marta Wojciechowska, Prezes Zarządu Fiberhost S.A.

Więcej informacji o operatorze można znaleźć na stronie fiberhost.com.

Zobacz: Polska wykluczona coraz mniej, ale 4 mln ludzi i tak poza nawiasem
Zobacz: Orange poprawia dostęp do pomarańczowego światłowodu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Fiberhost

Przewiń w dół do następnego wpisu