DAJ CYNK

Orange poprawia dostęp do pomarańczowego światłowodu

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Orange światłowód zmiany w ofercie dla operatorów

Orange zapowiedział, że mali i średni operatorzy będą mieli większe możliwości rozwoju swojego biznesu w oparciu o usługi i infrastrukturę pomarańczowego operatora. Ma być taniej, szybciej i bardziej komfortowo.

BSA w lepszej cenie

Orange Polska chce od 1 listopada 2022 roku wprowadzić nowe, bardziej atrakcyjne warunki finansowe dla usługi BSA (ang. Bitstream Access) na obszarach POPC oraz regulowanych. Opłata instalacyjna na usługę wyniesie tylko 1 zł, a promocja potrwa 6 miesięcy.

Orange zniesie też opłatę za dobudowę przyłącza abonenckiego LPŚ dla zabudowy jednorodzinnej na obszarze POPC. Ofertę będzie można łączyć z promocją na instalację.

Zobacz: Polska wygrała z Walią. Orange daje za to 16 GB Internetu
Zobacz: Orange na kartę: bonusowe gigabajty będą ważne dłużej

Łatwiejszy dostęp do usług

Od listopada tego roku operatorzy będą mogli także prościej podłączać usługi BSA. Orange ma uruchomić przyjazny sposób konfiguracji VLAN z dostępem do Internetu. Operator chcący skorzystać z pomarańczowej oferty będzie miał możliwość wyboru parametrów usługi (m.in. C-VLAN, RiD), dzięki czemu nie będzie musiał wprowadzać zmian w swojej sieci. To Orange dostosuje konfigurację swojego rozwiązania do wymagań operatora, co ma zwiększy to komfort korzystania z oferty Pomarańczowych oraz pozwolić małym i średnim ISP na większą elastyczność w kreowaniu własnych usług dla abonentów.

Do usługi BSA operatorzy będą mogli także zamawiać dodatkowe VLAN-y (np. VoIP czy Multicast), dzięki czemu łatwiej będą mogli budować własne oferty konwergentne. Rozdzielenie usług na poszczególnych VLAN-ach zwiększy także bezpieczeństwo sieci. W przypadku awarii jednego z VLAN-ów, pozostałe umożliwiają abonentom niezakłócony dostęp do oferowanych na nich treści.

W listopadzie Orange rozpocznie również testy rozwiązania umożliwiającego zestawienie punktu dostępu do usługi poza obecnie zdefiniowanymi. Umożliwi to lokalnym ISP podłączenie się do sieci Orange bez konieczności zestawiania łączy do oddalonych nieraz punktów dostępu.

Prostsze warunki współpracy

Nowe rozwiązania to nasza praktyczna odpowiedź na głosy z rynku. Rozmawiamy bezpośrednio z operatorami, ale korzystamy także ze wskazówek, które przekazują nam branżowe izby. Jednym z naszych celów w ramach strategii .Grow jest zwiększenie współpracy z małymi i średnimi ISP działającymi na lokalnych rynkach. Dlatego nie tylko uatrakcyjniamy naszą ofertę, ale też upraszczamy warunki współpracy.

– powiedział Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange Polska ds. Rynku Hurtowego i Sprzedaży Nieruchomości

Dotychczasową ofertę regulowaną SOR zastępują sprofilowane oferty na światłowód i sieć miedzianą. Dzięki temu operatorzy będą zamawiali dostęp wyłącznie do tej technologii, którą są faktycznie zainteresowani. Zmiany mają skrócić proces dostarczania usług i wprowadzić nowe możliwości, takie jak codzienna aktualizacja bazy zasięgów oraz opcjonalne zamówienie asysty technika w lokalu abonenta.

Na zwiększenie komfortu współpracy z Orange wpłynąć ma także oddzielenie oferty od wzoru umowy, dzięki czemu oba dokumenty będą bardziej przejrzyste i przyjazne dla odbiorcy. W przyszłości operatorzy będą mogli także w łatwiejszy sposób składać zamówienia na obecnie powstającym, nowym portalu dla usług realizowanych na światłowodzie.

Z oferty hurtowej Orange Polska korzysta blisko 3000 operatorów w Polsce i za granicą.

Zobacz: Play gasi światło w Virgin Mobile. Z tych promocji już nie skorzystasz
Zobacz: Play odświeża pakiety w taryfie na kartę odNOWA

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: OleksSH / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu